Догори
Дати відгук

Пацієнти після інсульту мають можливість безоплатно отримати увесь спектр медичної допомоги

У Програмі медичних гарантій лікування інсультів визначено пріоритетним напрямком.

2 хв на прочитання10 Червня 2021, 08:17
 Пацієнти після інсульту мають можливість безоплатно отримати увесь спектр медичної допомоги Пацієнти після інсульту мають можливість безоплатно отримати увесь спектр медичної допомоги
Поділитись:

Інсульт залишається однією з провідних причин смертності та функціональної неспроможності в Європі. Тягар інсульту не знизиться й у наступному десятилітті або після нього. Про це ідеться у повідомленні НСЗУ.

Щоб подолати проблему, потрібні спільні дії міністерств охорони здоров'я, інших урядових органів, наукових організацій і товариств з підтримки хворих з інсультом країн Європейського регіону. А також медичних працівників, клінічних і доклінічних дослідників, фармацевтичних компаній та виробників медичного обладнання.

Вже другий рік українські пацієнти, у яких стався інсульт, мають можливість безоплатно отримати увесь спектр медичної допомоги. У Програмі медичних гарантій лікування інсультів визначено пріоритетним напрямком. 

Під час контрактування НСЗУ висувала до медичних закладів підвищені вимоги. Щодо наявності сучасного обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.

У 2020 році за Програмою медичних гарантій медичну допомогу при гострому мозковому інсульті отримали 54 тисячі 826 пацієнтів. Національна служба здоров’я виплатила 1,4 млрд грн майже 200 медичним закладам за надані послуги.

За перший квартал 2021 року у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, пролікували понад 26 тис 500 пацієнтів з інсультом. На сьогодні, НСЗУ уклала договори з 232 медичними закладами на лікування інсульту. 

У Програмі медичних гарантій-2021 тариф на лікування гострого мозкового інсульту зріс.

Майже 15 тис грн передбачено за меддопомогу без застосування складних втручань. Якщо пацієнт у такому стані, що потребує тромболітичної терапії - тариф становить 54 тис грн. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань, тобто видалення згустку крові, тариф становить майже 98 тис грн”. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.