Догори
Дати відгук

Парк біля львівської психлікарні стане заповідним

Оголошення парку природоохоронною територією — єдиний шанс врятувати його від мародерства забудовників.

1 хв на прочитання26 Лютого 2021, 13:57
На унікальний парк біля Львівської обласної психлікарні вже поклали око забудовники На унікальний парк біля Львівської обласної психлікарні вже поклали око забудовники
Поділитись:

Парк довкола Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні оголосять заповідним. Про це розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

За словами Гречаника, такий крок — єдина можливість врятувати Кульпарків від забудови. Ділянка площею понад 16 га практично в центрі Львова — ласий шматок для забудовників.

«Оголошення цього парку територією природно-заповідного фонду буде великим позитивом. І йдеться не лише про запобігання майбутній забудові. Якщо парк довкола лікарні офіційно стане природоохоронною зоною, ця територія матиме кошти від різного рівня фондів охорони навколишнього природного середовища. Це дасть змогу створити там умови для рекреації та відпочинку місцевих мешканців», — сказав Гречаник.

Кульпарків — це унікальна територія, де й зараз зростають рідкісні рослини та рослини, занесені до «Червоної книги України». В ньому збережено дві важливі пам’ятки ландшафтної архітектури: композиція прогулянкових доріжок променевого характеру у планувальній структурі закладень Адольфа Рерінга та планувальна структура партерної частини закладень відомого садівничого Карда Бауера.

На території парку ростуть 33 види дерев і кущів. Кульпарків — зручне місце для гніздування мігруючих і міських птахів. 

Як ми інформували своїх читачів раніше, в Україні з'явиться новий національний природний парк. Він охопить території в Рівненській області.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.