Догори
Дати відгук

Парадокс: незаконні рубки є, а їх визначення у законі – немає

2 хв на прочитання19 Січня 2020, 11:21
Поділитись:

19.01.2020 | Олег Листопад

Екоактивісти закликають Президента України виступити з
ініціативою внесення змін до Лісового кодексу. На сайті глави держави вони
зареєстрували петицію, у якій звертаються до Володимира Зеленського з проханням
«виступити суб'єктом законодавчої ініціативи з метою внесення змін в Лісовий
кодекс України».

У петиції пропонується визначення терміну "незаконна порубка лісу" в наступній редакції:

"Незаконна порубка лісу - це рубка дерев або чагарників, яка проведена без спеціального дозволу або при наявності дозволу, але не в тому місці, не на тих площах, не в тій кількості, більше ліміту або без ліміту, не в ті терміни, які передбачені дозволом, до початку або після закінчення встановлених у дозволі термінів, не тих порід дерев, які зазначені в дозволі, порід, рубку яких заборонено, або дерев не того діаметру, або при наявності дозволу, виданого з порушенням діючого законодавства".

Як пояснив GreenPost ініціатор створення петиції Владислав Каменца, відсутність чіткого визначення терміну нерідко дозволяє порушникам уникати відповідальності. Хоча покарання за такі дії передбачене. Наприклад, стаття 246 «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» Кримінального кодексу України передбачає за відповідне порушення значні штрафи або позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Станом на ранок 19 січня петицію підписав 101 громадянин. Щоб її розглянув президент, необхідно зібрати 25 тисяч підписів.

Посилання на петицію тут.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.