Середа, 21 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Пара закоханих червонокнижних пеліканів знайшла дім на Тузлівських лиманах (фото)

Екологи визволили птахів із ресторану, керівництво якого купило пернатих на “чорному ринку”

1 хв на прочитання23 Вересня 2020, 18:06 241
Фото: Facebook/Ivan Rusev Фото: Facebook/Ivan Rusev
Поділитись:

Днями в дику природу повернули двох пеліканів, які “розважали” відвідувачів ресторану в селі Миколаївка на Одещині. Зворушливу історію порятунку пернатих розповів на особистій Facebook-сторінці керівник науково-дослідного відділу у Національному парку “Тузлівські лимани” Іван Русев

Чоловік нещодавно дізнався, що у ресторані “Чорноморка” для антуражу і задоволення гостей мешкають два пелікани. Птахів необхідно було рятувати, адже в неволі вони були позбавлені звичної їжі, не мали доступу до води та не могли вільно літати.

Русев повідомив про ситуацію еколога Влада Балинського, який і навідався до ресторану. Керівництво закладу - менеджерка Ольга - спочатку відмовилася віддавати птахів. Мовляв, за них були заплачені чималі гроші. Еколог, у свою чергу, пояснив, що червонокнижних пеліканів аж ніяк не можна було придбати законно. Отже, ресторан купив пернатих у браконьєрів, а за це вже потрібно відповідати перед законом.

Зрештою пеліканяча епопея завершилася щасливо: 23 вересня птахів зі згоди директорки  Національного парку Ірини Вихристюк випустили в природне середовище. Екологи сподіваються, що вони швидко адаптуються до нових умов життя.  

А ще екоактивісти стверджують, що пелікани - це справжня закохана пара і скоро в їхній “сім'ї” можна очікувати на поповнення.

Як писав GreenPost раніше, на острові Жуків у Голосіївському районі Києва знайшли шістьох тигрів, яких власник залишив у вольєрах без належних умов для існування.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко