Догори
Дати відгук

Озвучили точні причини пожежі у нелегальному будинку для літніх у Харкові

За результатами роботи урядової комісії Харківській облраді рекомендували виділити кошти для надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих і постраждалим внаслідок пожежі

1 хв на прочитання24 Лютого 2021, 17:15
Озвучили точні причини пожежі у нелегальному будинку для літніх Озвучили точні причини пожежі у нелегальному будинку для літніх
Поділитись:

Основними причинами виникнення пожежі у будинку для літніх людей у Харкові стали грубе та свідоме порушення вимог пожежної безпеки та підключення до будівлі електро- та газопостачання без отримання спеціальних дозволів. Про це заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов за результатами розслідування урядової комісії з причин виникнення надзвичайної ситуації.

За його словами, передумовами, що сприяли виникненню надзвичайної ситуації, стали: відсутність ліцензування у сфері надання соціальних послуг, відсутність контролю у сфері надання соціальних послуг, відсутність на законодавчому рівні порядку припинення діяльності закладів, що не відповідають вимогам критеріїв, а також складний порядок отримання соціальних послуг, велика кількість документів, процедурних дій тощо.

За результатами роботи урядової комісії рекомендуються Харківській міській раді за рахунок місцевого бюджету завершити здійснення організації поховань. А Харківській облраді рекомендували — виділити кошти для надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих і постраждалим внаслідок пожежі. А от НКРЕКП — вдосконалити процедури приєднання технічного доступу до газових та електричних мереж.

Нагадаємо, 21 січня у будинку для літніх людей у Харкові сталася пожежа, в якій загинули 15 осіб (відео). Згодом виявилося, що згорілий пансіонат для літніх виявився нелегальним.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив місцевим органам виконавчої влади та Міністерству соціальної політики провести роботу зі встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей і перевірити Державній службі з надзвичайних ситуацій стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах, хостелах. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.