Догори
Дати відгук

Оцінка збитків довкіллю від війни є одним із десяти пунктів формули миру Президента України Володимира Зеленського

Шкода довкіллю сягає майже 2 трл грн.

2 хв на прочитання08 Березня 2023, 13:44
Поділитись:

Вчора під головуванням Керівника Офісу Президента України Андрій Єрмак разом із представниками громадських організацій обговорили наслідки війни для довкілля та подальші спільні дії для притягнення окупанта до відповідальності.

Адже вже зараз, лише за попередніми підрахунками, шкода довкіллю сягає майже 2 трл грн. Державна екологічна інспекція України із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, представниками профільного Комітету Верховної Ради України, РНБОУ, СБУ, органами прокуратури працює над обрахунком збитків довкіллю.

Україна не одна на своєму шляху. Нам допомагають та нас підтримують міжнародні партнери. Це і Державний департамент США, який допомагав розробляти методики з обрахунку збитків довкіллю. Це і Європейська Комісія, ОБСЄ, ПРООН, Світовий Банк, ЮНЕП, Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Міністерство клімату та навколишнього середовища Польщі, Обсерваторія конфліктів і довкілля Великої Британії та Zoі Environment Network (Швейцарія) тощо.

Робота на міжнародному фронті триває постійно. Глобальну платформу оцінки збитків довкіллю внаслідок війн, Президент України Володимир Зеленський представив на СОР27 у своєму відеозверненні, вже підтримало 24 країни. Європейський Союз висловив свою готовність співпрацювати та очікує подальшого розроблення платформи і механізму її функціонування.

Крім того, у 2022 році завдяки спільній роботі Міндовкілля та Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine було обмежено права рф у 4 міжнародних угодах. У рамках засідання країн-учасниць Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатська Конвенція) дії росії щодо України засуджено офіційно.

Однак, цілком погоджуюся зі словами Керівника Офісу Президента, що світ має усвідомлювати весь масштаб загрози екологічній системі України та ризики для інших країн, які несе російське вторгнення. Саме тому це питання має стати предметом посиленого обговорення на всіх міжнародних майданчиках.

Відтак вже починаємо спільно працювати над тим, щоб голос України лунав ще гучніше, а навколо захисту нашого довкілля згуртувалося якомога більше партнерів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
pixabay
Рослини будуть пишно цвісти: як краще застосовувати цукор в якості добрива
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на тиждень 27 березня - 2 квітня 2023: Рибам - доленосна зустріч, Діві - проблеми
3 хв на прочитанняВчора
Левам зосередитися на фінансах, терезам - романтика: чого чекати у квітні різним знакам Зодіаку
3 хв на прочитання23 Березня 2023
Південь Одещини - з дефіцитом вологи у грунті
1 хв на прочитання23 Березня 2023
Рекордну кількість нових електромобілів українцями було придбано у лютому, інфографіка
1 хв на прочитання23 Березня 2023
В Одесі викрили компанію, яка постачала в рф сировину для виробництва лазерних прицілів
1 хв на прочитання23 Березня 2023
Суд оголосив вирок трьом підліткам за зґвалтування 14-річної дівчини
3 хв на прочитання23 Березня 2023
В Івано-Франківську водій переїхав собаку та втік: зооактивісти вимагають покарання
2 хв на прочитання23 Березня 2023
Більше з GreenPost