Догори
Дати відгук

Оптимальний варіант, якщо третя хвиля коронавірусу пройде до початку осені — епідеміолог

Інакше ми на власні очі можемо побачити те, що було на початку епідемії в Італії чи в Іспанії.

2 хв на прочитання04 Серпня 2021, 10:38
Оптимальний варіант, якщо третя хвиля коронавірусу пройде до початку осені Оптимальний варіант, якщо третя хвиля коронавірусу пройде до початку осені
Поділитись:

Відомий лікар-інфекціоніст, епідеміолог Олексій Галімський сказав у коментарі GreenPost, що оптимальний варіант для України, якщо третя хвиля коронавірусу пройде влітку, а не восени.

«Бо якщо в нас буде третій підйом (ми пережили два масивні підйоми, тому що торік до осені у нас значної хвилі не було, а друга — припала на зиму-весну) і до початку жовтня не піде на спад, то збіжиться ціла низка несприятливих чинників, зокрема закінчаться гроші в бюджеті на медицину, і результат вийде закономірний», — говорить Олексій Галімський.

Епідеміолог прогнозує, що в гіршому випадку будуть ще жорсткіші обмеження ніж вводилися минулого разу.

«Це залежить від заразності актуального штаму вірусу та кількості імунних у популяції — тих, хто отримав природний імунітет. Ми цю цифру знаємо лише приблизно (секретар РНБО називав 40 % з антитілами). А вона надзвичайно важлива для прогнозування. Бо на початку епідемії імунних ще можна було плюс-мінус прогнозувати за методикою цієї Київської школи економіки за лінійними моделями, коли немає імунних, а зараз усі моделі без урахування кількості імунних у популяції працювати реально не будуть. Тому спрогнозувати, що буде, — нереально», — пояснює Олексій Галімський.

Епідеміолог застерігає, що в Україні може повторитися те, що було на початку епідемії в Італії чи Іспанії.

«Ні до чого не готові, розумієте? В Китаї, в Японії, в Новій Зеландії проблему знято: їдуть із тестом (у Китаї для ПЛР взагалі всім, хто приїжджає, просто в аеропорту роблять мазок із прямої кишки на коронавірус, він значно більш ефективний, ніж із носоглотки), і в них проблем не буде ні з дельта, ні з гамма, ні так далі, бо в них налагоджена система. Натомість ми відкриваємо кордони, сполучення з Кримом та ДНР/ЛНР (оце ОРДЛО під час епідемії саме закрилося від нас), хоча на самому початку я казав, що треба закривати повністю сполучення з неконтрольованими територіями це взагалі території без легітимного уряду, і за те, що там відбувається й що зможе звідти прийти, ніхто не відповідає», — говорить Олексій Галімський.

Також ми розповідали, що епідеміолог вимагає забезпечити вентиляцію у транспорті: «За + 34 °С у масці в електричці пробували їздити?»

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.