Догори
Дати відгук

Опалювальний сезон в Україні: як газовий шантаж країни-агресора вплине на температуру в оселях

Через ворожі обстріли можуть виникнути логістичні проблеми з доставкою вугілля.

2 хв на прочитання05 Серпня 2022, 21:00
Поділитись:

Майбутній опалювальний сезон буде досить складним і в Україні, і в Європі, зокрема, з огляду на військове вторгнення росії на територію нашої держави, а також газовий шантаж країни-агресора щодо Європи.

Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко повідомляє пресслужба міністерства.

Зпа словами міністра, розроблені різні сценарії проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП).

Планові обсяги накопичення газу та вугілля орієнтовані в насамперед на критичні сценарії, аби навіть за найскладніших умов забезпечити енергопостачання для населення, зауважив міністр.

За словами Галущенка, після повномасштабного вторгнення росії споживання енергоносіїв, зокрема, газу скоротилося майже на 40%. З огляду на це, а також розгортання ситуації на фронті, потрібні для накопичення обсяги газу протягом підготовки до ОЗП можуть бути уточнені.

“Водночас запас газу потрібен також для сталого проходження можливих кризових ситуацій, коли він може знадобитися і для виробництва електроенергії”, - пояснив міністр. Через ворожі обстріли можуть виникнути логістичні проблеми з доставкою вугілля на теплогенеруючі підприємства, і за таких умов газ буде потрібен як альтернативний вид палива.

Міністр наголосив, що українська енергосистема працює стабільно і виробляє достатню кількість електроенергії, наразі навіть із профіцитом. Наразі підготовка до опалювального сезону відбувається за планом, затверджено графіки як ремонтної кампанії, так і накопичення енергоресурсів.

“За нашими розрахунками, електроенергії абсолютно вистачить для забезпечення споживачів протягом опалювального сезону навіть при збільшенні споживання”, - запевнив він.

Відомо, Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю МАГАТЕ: окупанти тероризують весь світ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго