Догори
Дати відгук

ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби

Підрив призвів до викиду хімічних забруднювачів, зокрема машинного мастила та рідких добрив.

1 хв на прочитання27 Жовтня 2023, 09:14
Поділитись:

Програма ООН з питань довкілля опублікувала «швидку екологічну оцінку» підриву  Каховської греблі, де вказала на «неясні» масштаби катастрофи, що відчуватимуться протягом десятиліть.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це на пресбрифінгу в четвер сказав речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік.

«Це далекосяжна екологічна катастрофа, що виходить за межі України, масштаби якої можуть бути неясними протягом багатьох років або навіть десятиліть», - зауважив він.

Згідно з оцінкою, хоча затоплення нижче за течією спричинило значні екологічні втрати та збитки, ситуація вище за течією від дамби є ще більш значущою, сказав речник.

За його словами, у звіті зазначається, що підрив призвів до викиду хімічних забруднювачів, зокрема машинного мастила та рідких добрив, оскільки значна кількість об'єктів, що зберігають хімікати, були розташовані в зоні затоплення.

«Це може негативно вплинути на фауну і флору, а також на жителів постраждалих районів», - додав він, пославшись на опублікований документ.

Швидка екологічна оцінка прориву Каховської дамби була проведена на прохання українського уряду.

Над нею працювали експерти з 13 установ у Києві та за кордоном, використовуючи офіційні дані, супутникові знімки та дистанційне зондування, зважаючи на труднощі з доступом до об'єкту, який перебуває в зоні бойових дій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.