Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • ООН: Китай незабаром перестане бути найбільш населеною державою, але в розрахунках є нюанс

ООН: Китай незабаром перестане бути найбільш населеною державою, але в розрахунках є нюанс

Темпи зростання чисельності населення світу загалом уповільнилися, вважають аналітики.

1 хв на прочитання21 Квітня 2023, 11:16
Китайські школярі. Фото з відкритих джерел Китайські школярі. Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Найближчими кількома місяцями Індія випередить Китай за кількістю жителів і стане найбільш населеною країною у світі — це станеться вже до середини 2023 року, йдеться в доповіді ООН.

Згідно з прогнозом організації, населення Індії вже до середини 2023 року досягне 1 млрд 428,6 млн осіб, що майже на три мільйони людей більше, ніж до цього часу житиме в Китаї (1 млрд 425,7 млн осіб). А в період з 2019 по 2050 рік населення Китаю скоротиться на 48 млн осіб, що становитиме приблизно 2,7 % населення країни.

«Дзеркало» зазначає, що при цьому ООН у своїх розрахунках не включає населення КНР жителів спеціальних адміністративних районів Китаю — Гонконгу і Макао. Їхня кількість оцінюється окремо: у Гонконгу до середини 2023-го проживатимуть 7,5 млн осіб, у Макао — 700 тисяч.

На третьому місці з великим відривом США – 340 млн осіб.

У листопаді 2022 року населення Землі, за оцінкою ООН, зросло до 8 млрд людей. За підрахунками організації, для збільшення населення Землі на один мільярд пішло 12 років, але для досягнення позначки 9 мільярдів людей — це станеться в 2037 році — буде потрібно вже близько 15 років. Це свідчить про уповільнення темпів зростання чисельності населення світу загалом, вважають аналітики.

Також нагадаємо, що Китай готується до війни, вивчаючи український досвід — аналітики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.