Догори
Дати відгук

Окупанти знищили лікарню в Ізюмі й розібрали томограф на запчастини

Чергова дикість армії РФ у Ізюмі

2 хв на прочитання30 Вересня 2022, 18:00
Поділитись:

Російські окупанти зруйнували лікарню в місті Ізюм та знищили комп'ютерний томограф. Із нього витягли системні плати та інші деталі.

Міністерство охорони здоров'я України вирішує питання надання комп'ютерного томографа Ізюмській лікарні. Це може бути стаціонарний апарат або пересувний. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Питання щодо комп'ютерного томографа, наприклад, який зруйнований в Ізюмі, це питання, що буде потребувати знову вирішення. Ми, МОЗ, завершили закупівлі, але технічно зараз опрацьовується — чи зможе лікарня там, де він стояв, викинути старий, який зруйнований (всі плати повиривали, все, що тільки можна), чи можемо поставити в цей заклад новий комп'ютерний томограф, чи все ж таки нам треба переорієнтувати й старатися поставити з допомогою міжнародних партнерів пересувний комп'ютерний томограф, який дозволить нам забезпечити швидку діагностику при інсультах і при політравмі", — сказав Ляшко.

При закупівлі медичного обладнання Міністерство охорони здоров'я зробило резерв у вигляді 25% обладнання, щоб одразу після деокупації населеним пунктам передавати його до лікарень. Обладнання зберігається на національному складі. Це — монітори пацієнта, наркозно-дихальна апаратура, апарати штучної вентиляції легенів, УЗД-апарати.

"Чому в Ізюмі? Бо там найбільше руйнування і хірургічна частина лікарень, хірургічний блок, відновленню не підлягає, тому зараз буде шпиталь, для того, щоб в подальшому спроєктувати — ми будемо робити, чи відновлюємо зруйноване, чи будуємо окремий хірургічний корпус", — сказав Ляшко.

Представники МОЗ та Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оглянули медзаклади на звільнених територіях Харківської області. У населених пунктах одразу залишили бригади, які там чергують. Під час візиту оцінили ступінь руйнації медичних закладів та обладнання в них, частину обладнання окупанти знищили, частину вкрали. Як зазначив Віктор Ляшко, потреба по кожній лікарні вже з'ясована.

Обладнання надходитиме до деокупованих територій від МОЗ. Частина цього обладнання вже є у мобільному шпиталі, який розгортають в Ізюмі. Вирішується питання щодо зруйнованого окупантами хірургічного корпусу Ізюмської лікарні.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Із настанням кліматичної зими ЗС РФ починають гинути від обмороження та гіпотермії просто в окопах — експерт (ВІДЕО)
2 хв на прочитанняВчора
Чотири причини неефективності ударів по національних системах електропостачання: американський досвід
3 хв на прочитанняВчора
В Чорному морі з'явився ракетоносій з 8 «калібрами» на борту - ОК «Південь»
1 хв на прочитанняВчора
Вночі прилетіло понад 30 снарядів: ворог накрив «Градами» Дніпропетровщину
1 хв на прочитанняВчора
Росія готується вивезти з Луганщини понад 10 тисяч українських дітей
1 хв на прочитання27 Листопада 2022
Чи закінчився Голодомор? Як ми сьогодні бачимо продовження цієї історії
5 хв на прочитання26 Листопада 2022
Куплений українцями супутник ICEYE дав змогу Головному управлінню розвідки виявити близько 2,6 тисячі одиниць техніки РФ
1 хв на прочитання26 Листопада 2022
Потрібно більше санкцій: у вересні країни ЄС імпортували білоруських меблів на понад 10 мільйонів євро
3 хв на прочитання25 Листопада 2022