Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Один зі штатів США став епіцентром вулканічної активності: одночасно вивергаються три вулкани

Один зі штатів США став епіцентром вулканічної активності: одночасно вивергаються три вулкани

Крім того, ще два вулкани, гора Клівленд і вулканічний комплекс на Атці, виявляють ознаки активності.

1 хв на прочитання17 Серпня 2021, 10:25
Аляска стала епіцентром вулканічної активності Аляска стала епіцентром вулканічної активності
Поділитись:

Ця підвищена вулканічна активність нараз не спричиняє руйнувань, але це цікава ситуація: оскільки вулкани можуть бути непередбачуваними, вчені уважно стежать за ними. Три вулкана в ланцюзі Алеутських островів на Алясці почали вивергатися, а ще два можуть стати активними в найближчі дні.

З моменту одночасного виверження трьох Алеутських вулканів пройшло не менше семи років, відзначають американські вчені.

За даними обсерваторії вулканів Аляски, вулкан Великий Сіткін, гора Павлоф і вулкан Семисопочний перебувають на рівні небезпеки оранжевого вулкана станом на 15 серпня. Це означає, що виверження відбуваються, але вони відносно невеликі, з мінімальною кількістю попелу.

На горі Павлоф і Семисопочний було виявлено лише незначна кількість попелу, а на Великому Сіткіні попелу немає. Однак із Великого Сіткіна тече лава, а в Семисопочному були зафіксовані сильні сейсмічні поштовхи та декілька вибухів.

Крім того, гора Клівленд і вулканічний комплекс на Атці виявляють ознаки активності — підвищена спека під горою Клівленд і невеликі землетруси під Аткою. Обидва знаходяться на жовтому рівні небезпеки.

Хоча така одночасна вулканічна активність загалом є рідкістю, на Алеутських островах це досить часте явище. Алеутска дуга — це ланцюг вулканів, що тягнеться уздовж кордону між двома тектонічними плитами — Тихоокеанською плитою, яка проштовхується під Північноамериканську плиту. Ланцюг простягається від півострова Аляска до півострова Камчатка в Росії.

До слова, спека поступово спаде: синоптики дали прогноз погоди на тиждень

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко