Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Один з найбільших виробників щебеню підозрюється у несплаті 1,3 млрд грн податків

Один з найбільших виробників щебеню підозрюється у несплаті 1,3 млрд грн податків

Водночас філія у попередні роки задекларувала збитки.

1 хв на прочитання21 Вересня 2022, 12:33
Поділитись:

Аналітики Бюро економічної безпеки України в межах інформаційно-аналітичної роботи, виявили факти, які можуть свідчити про видобуток та реалізацію необлікованої щебеневої продукції, що у свою чергу стало передумовою нанесенню шкоди економічній безпеці України. Йдеться про одну з філій державного акціонерного товариства, діяльність якої пов’язана із виробництвом та реалізацією щебеневої продукції, повідомляє Урядовий портал.

Мета діяльності філії – забезпечення потреб підприємств критичної інфраструктури у постачанні щебеню, піску, шпал, інших виробів тощо.

Водночас філія у попередні роки задекларувала збитки у розмірі 324 млн грн та 51,7 млн грн відповідно. При цьому, річні плани видобутку щебеневої продукції виконані лише на половину.

Аналітики БЕБ за результатами моніторингу ринкових цін встановили, що угоди на постачання щебеневої продукції укладалися філією із СГД без проведення аукціону, до того ж за цінами втричі нижчими за ринкові. У свою чергу, СГД реалізували продукцію, в тому числі і державним підприємствам, вже за ринковими цінами.

Також виявлено, що протягом 2020 року було укладено угод на постачання щебеневої продукції із більш ніж 100 СГД, на загальну суму понад 1,4 млрд грн., а за 2021 рік - на загальну суму близько 180 млн грн, що у 8 разів менше у порівнянні з 2020 роком.

Ймовірна сума недоотриманих філією доходів може складати понад 3,4 млрд грн, а сума несплачених в дохід держави податків (ПДВ та податку на прибуток підприємства) – понад 1,3 млрд грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.