Догори
Дати відгук

Зруйноване одеське село перетворять на вітрину «зеленої» енергетики

2 хв на прочитання10 Травня 2020, 11:19
Поділитись:

Село Семисотка на Одещині перетворять на флагманський проєкт, що демонструватиме можливості відновлювальної енергетики. За проєкт Drawdown візьметься засновник етнографічного комплексу "Фрумушика-Нова" Олександр Паларієв, пише dumskaya.

Зараз село буквально лежить в руїнах. З 17 збережених будинків жилими є всього чотири - в них проживає шість чоловік. Більшість жителів Семисотки переселилися в інші місця.

Паларієв планує втілити у селі Project Drawdown, який займається розробкою заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату.

«Обговорювався проєкт моделювання сіл, на прикладі яких можна було б показати, як будуть жити люди через півстоліття. Я відразу зрозумів, що Семисотка ідеально підходить в якості платформи для такого експерименту. Село майбутнього, воно ж смарт-село, буде сфокусоване на повній автономності, але що важливо - без шкоди для екології. Йдеться про нульовий викид CO2. Для цього планується побудувати на території хутору сонячну електростанцію для забезпечення села автономною електрикою, встановити вітрогенератори і теплові насоси для обігріву. Вода буде добуватися не з надр землі, а шляхом збору конденсату, який утворюється на поверхнях в проміжку між північчю і 4 годинами ранку», - розповідає підприємець.

Крім того, всі хати Семисотки оснастять системами «розумний дім». Туристи зможуть залишатися тут на нічліг.

Крім того, смарт-село стане своєрідним науковим майданчиком - місцем для проведення досліджень і експериментів у сфері сільського господарства.

«Тут будуть вирощуватися культури, які властиві країнам з таким же кліматом, як той, що формується зараз у нас, - розповідає Олександр Паларієв. - Ми співпрацюємо з академією харчових технологій і аграрною академією, їхні фахівці і студенти будуть працювати у нас. У планах - вирощування лаванди, мускатної шавлії, глоду, терну, шипшини та горіха».

Зараз проєкт знаходиться на стадії так званого нульового циклу. Робочі прибирають руїни зруйнованих будівель, зносять старі трухляві дерева, ставлять огорожі і дорожні знаки про зниження швидкості руху і «лежачих поліцейських», встановлюють світлодіодне вуличне освітлення. Крім того, в Семисотці вже висадили близько 100 яблунь, 120 кущів троянд і 150 кущів китайського фініка, які в подальшому будуть служити живоплотом.

Перших відвідувачів смарт-село зможе прийняти вже через два місяці, стверджує видання.

Не відстає від села на Одещині і Токіо - Олімпійські Ігри там проведуть на енергії землі і водню.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.