Догори
Дати відгук

Очі стомилися: як зняти напругу та почервоніння очей без медикаментів

Причиною цієї втоми можуть бути не лише великі навантаження на зір.

2 хв на прочитання20 Травня 2022, 18:30
Поділитись:

На стан очей впливає стан усього нашого організму: наприклад, якщо у нас хвора печінка або є проблеми з хребтом, очі теж почуваються не найкращим чином. Якщо ж ми «влаштували собі» атеросклероз, то він не забариться проявитися підвищенням внутрішньоочного тиску і порушеннями кровообігу в сітківці; шийний остеохондроз прискорить розвиток короткозорості або далекозорості — при цьому очі втомлюються швидко, і ця втома очей часто стає хронічною. Що ж робити? Ось яку інформацію можна знайти у відкритих медичних джерелах про способи зняти втому від очей без застосування медикаментів.

Вправи від утоми очей

✔ Відомо, що при довгому сидінні за монітором погляд стає «немиготливим» — очі «забувають», що треба моргати, так що покліпайте ними самі — лопотіть віями, як метелик крильцями.

✔ Тримаючи голову прямо і дивлячись перед собою, підніміть погляд нагору, до стелі, затримайте його на 2-3 секунди, а потім повільно опустіть донизу й теж затримайте. Повторіть кілька разів. Головою при цьому не треба рухати.

✔ Сидячи у тій самій позі, повільно поведіть поглядом ліворуч, потім праворуч. Повторіть кілька разів. М'язи очних яблук мають бути розслаблені.

Народні засоби від втоми та запалення очей

При втомлених очах і набряклих повіках роблять примочки з настою березового листя: свіже листя миють, заливають холодною водою (1 склянка) і настоюють 8 годин.

Такі ж примочки від втоми очей роблять із настоєм синьої волошки: квітки (1-2 ст. л.) заливають 150-200 мл окропу, настоюють 20 хвилин і проціджують. До почервонілих повік і втомлених очей прикладають протягом 15-20 хвилин тампони, змочуючи їх у теплому настої. Цей настій також використовують для промивання повік, щоб зняти подразнення від косметики.

Втома та почервоніння очей і повік знімається також настоєм квіток липи та ромашки — з ним роблять примочки або просто промивають очі.

Також ми писали про салат із продуктів, корисних для очей: радять офтальмологи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.