Догори
Дати відгук

НСЗУ не розуміє, скільки часу потрібно для лікування психічно хворого

Так стверджують психіатри

2 хв на прочитання25 Липня 2020, 11:39
Поділитись:

У своїх розрахунках капітаційної ставки за лікування одного випадку психічного захворювання НСЗУ керувалися хибними даними. Про це під час круглого столу «120 днів реформи» неодноразово говорили керівники психіатричних лікувальних закладів.

Генеральний директор КНР КОР «ОПНМО» (обласного психіатрично-наркологічного медичного об’єднання) Геннадій Зільберблат розповів про нещодавній виступ голови НСЗУ Оксани Мовчан, у якому чиновниця говорила про терміни перебування хворих у психіатричних стаціонарах.

«Наводить нам приклад психіатричного відділення багатопрофільної соматичної лікарні міста Дніпра ім. Мальцева (я знаю це відділення, знаю завідувача – дуже досвідчений, грамотний лікар) як зразок для наслідування, – говорить Геннадій Зільберблат. – А це психосоматичне відділення, типу неврозів. І в кожного з нас є такі відділення, і там хворі перебувають два-три тижні, а пані Мовчан наводить як приклад узагалі психіатричних відділень України. А як ми можемо тримати в психіатричних відділеннях України хворих місяць, якщо за місяць ми не добиваємося результату?»

Психіатр навів і інші випадки, коли потрібне тривале лікування у психіатричному стаціонарі. Наприклад, за всіма стандартами та рекомендаціями ВООЗ при лікуванні депресії ефект досягається за 4 тижні.

«А ось у мене лежить хворий, який регулярно "мінує" вокзали, стадіони – в телефонному режимі, – розповів Геннадій Зільберблат. – Минув місяць – я його маю виписати? А до мене приходить завідувачка і каже: "Геннадію Михайловичу, він же знову щось замінує?" Я кажу: "Виписуйте, його знову до нас привезуть". Так його привозитимуть разів 10, але нам оплатять його лікування лише 4 рази».

На переконання присутніх на заході медиків-психіатрів,  НСЗУ ставить їх у принизливу позицію «а доведіть».

«Це не діалог, це повзання на колінах перед кимось, хто говорить: "Хочу дам, хочу не дам"», – сказав директор КНП «Психіатрія» м. Києва В’ячеслав Мішиєв.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про круглий стіл «120 днів реформи»: що відбувається у фтизіатрії та психіатрії?

Також ми розповідали, чому медреформа була приречена на провал  та про те, що  кожен п’ятий українець – психічно хворий.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.