Догори
Дати відгук

Новий ніс… із ребра: дефект усе дитинство заважав їй нормально дихати

18-річній дівчині виправили вроджений дефект.

2 хв на прочитання24 Листопада 2022, 11:40
Поділитись:

Вікторія — родом із Борислава, що на Львівщині. З народження у неї був повністю відсутній носовий хрящ, через що дитина постійно мала проблеми з диханням.  Мама Вікторії не полишала спроб допомогти своїй «кровинці». Кон­сультувалися й з українськими, й з іно­земними щелепно-лицьовими хірурга­ми. Як розповіла жінка, лікарі радили їм набратися терпіння й дочекатися, коли у дитини остаточно сформується череп.

Увесь цей час Вікторія, яка вчиться на фельдшера, разом із мамою по крупин­ці збирали інформацію про сучасні ме­тодики реконструктивної хірургії. А коли дізналися, що у Львівській обласній ди­тячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ опе­руватимуть провідні хірурги зі США Сті­вен Ортен та Крейґ Гобар, набравшись сміливості, зателефонували у Міжрегіо­нальний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії, який діє на базі цієї лікарні. На той час американці вже поїхали, але за­лишилися знання, якими вони поділили­ся з українськими колегами.

Реконструктивну операцію щелеп­но-лицеві хірурги виконували у тандемі з ЛОРами із ОХМАТДИТу. Зі слів лікарки Христини Пограничної, зі сьомого ре­бра Вікторії (воно містить найбільше хря­щової тканини) взяли 6-сантиметровий фрагмент хряща, використавши його для формування носової перегородки та всіх необхідних структур. У підсумку вда­лося усунути горбик носа. Так імплант розв’язав дві проблеми — функціональну та косметичну. Забір тканин фахівці про­вели дуже делікатно, через крихітний отвір біля одного з ребер без обмежен­ня функцій кістки.

«Віка не боялася, навпаки, дуже хоті­ла, щоб це нарешті сталося, — зізнаєть­ся її мама. — Перед операцією перегляну­ла схожі операції на Youtube та в деталях розповіла мені, що за чим буде відбува­тися. Донька знала, що на неї чекає, але вірила, що все буде добре».

Пацієнтці вже зняли шину, тож те­пер вона може вільно дихати. Залишив­ся лише незначний набряк, але медики обіцяють, що за кілька тижнів він мине. Результатом задоволені і мама, і її донь­ка. 

Джерело: Високий замок

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
За все відповісти і все компенсувати: чому покарання РФ за агресію — невідворотне
1 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на грудень-2022 для всіх: хто опиниться серед лузерів і щасливчиків місяця
20 хв на прочитання3 години тому
Безкоштовні добрива, які можна приготувати власноруч: як використовувати те, що просто «під ногами»
2 хв на прочитання3 години тому
Чорноморський флот РФ втратив у війні з Україною 15 % свого бойового складу
1 хв на прочитання5 годин тому
Україна посилює власну хімічну безпеку: Рада прийняла важливий законопроект
2 хв на прочитання9 годин тому
Закуска «Грибочки» — оригінальний десерт
2 хв на прочитання9 годин тому
Їхав по молоко: окупанти безжально вбили 15-річного хлопчика на Сумщині
1 хв на прочитання10 годин тому
Неможливо уявити зону безпеки на ЗАЕС в умовах російської окупації - експертка
2 хв на прочитання11 годин тому