Догори
Дати відгук

НКРЕКП поставив під загрозу енергетичну безпеку України — Гончаренко

На думку нардепа, регулятор таким чином готує плацдарм для експорту електричної енергії з Росії та Білорусі.

1 хв на прочитання23 Грудня 2020, 11:56
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Національний регулятор планує прийняти проєкт постанови, якою буде виключено 20 % фінансування послуги зі збільшення частки електричної енергії з альтернативних джерел. Це неминуче завдасть удару по національній енергетичній безпеці, вважає народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко.

«В Україні щорічно затверджується баланс виробництва електричної енергії з різних генерацій — теплової, атомної, зеленої тощо, виходячи з потреб у споживанні на відповідний рік. Тож, якщо є збій у функціонуванні ринку щодо виробництва того чи іншого виду електричної енергії, утворюється дисбаланс, який має бути покритий», — пояснює Гончаренко.

На думку народного депутата, дефіцит електроенергії та альтернативних джерел покриють шляхом імпорту енергії із РФ. 

«Регулятор широко відкрив усі кордони для контрактування трейдерами електроенергії з Росії та Білорусі для постачання протягом наступного року», — каже Гончаренко.

Нардеп також звернув увагу на те, що від такого рішення регулятора страждають інвестори, які вклалися в сектор зеленої енергетики. І це при тому, що Уряд не поспішає виконувати взяті на себе зобов’язання щодо забезпечення вчасних розрахунків із ними.

Як ми інформували своїх читачів раніше, наприкінці липня представники галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) вийшли на мирний протест під стіни Офісу Президента на Банковій. Вони вимагали розв'язання проблем зеленої енергетики та зелених тарифів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.