Догори
Дати відгук

Невролог розповів , як боротися з метеозалежністю

У цей період важливо уникати зневоднення

2 хв на прочитання24 Вересня 2022, 23:50
Поділитись:

Якщо людина відчуває проблеми з суглобами і диханням, значить вона метеозалежна.

міна температури і вологості, зниження або підвищення атмосферного тиску. Все це призводить до коливань артеріального тиску. У цей період людина відчуває проблеми з суглобами і диханням – все це симптоми метеозалежності.

Як боротися з метеозалежністю: основні правила

Після сильних морозів в Україні прийшла відлига, а з нею – і загострення хронічних захворювань. На жаль, універсальної таблетки немає, а ось знизити гостроту симптомів завжди можливо.

"Перш за все, потрібно висипатися. Сон – це той період життєдіяльності, коли ми можемо синтезувати всі необхідні речовини і пакети енергії. Лягати слід до 23:00, при цьому сон не повинен перевищувати 8-годинну норму, – радить невролог Тетяна Майкова. – Можна вживати заспокійливі настоянки з трав: м'яти, меліси, ромашки".

Пийте мятний чай

У цей період слід уникати зневоднення. Що густішою стає кров, то повільніше вона переносить кисень до клітин і сильнішими є напади втоми і болю.

"Якщо у вас сидяча робота, робіть 10-хвилинні перерви, під час яких краще вийти в коридор, прогулятися, подивитися, що відбувається на вулиці", – поділилася невролог.

Якщо ви страждаєте від метеозалежності, варто звернути увагу на свій раціон. Дотримуйтеся дієти з виключенням гострої і важкої їжі, а також із обмеженням солі та цукру. Ще один ворог у цей період – кофеїн. Найчастіше при млявості людина починає пити каву або кофеїнові напої, щоб нібито підбадьоритися. Але виявляється, цього взагалі не треба робити. Кофеїн має нетривалу дію. І після бадьорості приходить ще більша втома. А організму знадобиться більше ресурсу для відновлення.

"Кофеїн надає прямий вплив на мозок, судини і м'язи, – зазначає експерт. – Також я б не радила інтенсивні навантаження в спортзалі, тому що це така ж стимуляція, як при споживанні кофеїну".

Будь-які стимуляції організму в цей період не дають ніякої можливості адаптуватися до існуючих умов. Що надалі буде тільки погіршувати ситуацію.

Що не варто робити

Фахівці також радять не дивитися на прогнози погоди заздалегідь. Адже нічого, крім неврозу, це не принесе. Простіше знати свої особливості і приймати ліки тільки в тому випадку, коли вам дійсно недобре, і попередньо порадившись із лікарем.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.