Догори
Дати відгук

Несподівао: насіння льону може зашкодити шлунково-кишковому тракту

Насіння льону багате на клітковину

1 хв на прочитання26 Січня 2023, 16:50
Поділитись:

Багато людей вважають насіння льону хорошим народним засобом для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Але іноді таке домашнє лікування може бути небезпечним.

Підсилює запальні процеси

Омега-3 жирні кислоти є ідеальним протизапальним засобом. Однак, крім них, лляне насіння містить також інші поживні речовини та активні інгредієнти. У разі перебільшення дозування вони можуть посилити запальні процеси організму.

Зменшує ймовірність зачаття

Насіння льону має естрогеноподібну дію, яка може порушити гормональний баланс і перешкодити менструальному циклу жінки. Багато пацієнток, які страждають від полікістозу яєчників, також зазначали, що після надмірного споживання насіння льону у них розвинулися такі серйозні захворювання матки, як фіброматоз та рак.

Викликає діарею

Насіння льону багате на клітковину, яка викликає тривале відчуття ситості. Однак висока кількість клітковини може викликати біль у шлунку, діарею та здуття живота.

Знижує ефективність ліків

Велика кількість клітковини може перешкоджати засвоєнню багатьох ліків, що може бути небезпечним, наприклад, при діабеті. Тому ніколи не варто споживати понад 6 ч. л насіння льону, яке б корисне воно б не було.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.