Догори
Дати відгук

Несподіване відкриття: косатки почали знищувати найнебезпечніших морських хижаків (відео)

Про це розповіли вчені

2 хв на прочитання19 Листопада 2020, 06:55
Поділитись:

Згідно зі звітом, опублікованим урядом Південної Африки, косатки причетні до зникнення великих білих акул біля узбережжя Кейптауна протягом останніх кількох років. При цьому раніше в зникненні білих акул на прибережних територіях звинувачували незаконне полювання і вилов риби. Повідомляє sciencealert.

Але результати дослідження, проведеного групою з дев’яти місцевих і міжнародних експертів, припускають, що винуватцями є косатки після того, як у 2015 році в цьому районі вперше була помічена пара цих морських ссавців. 

Число великих білих акул в цьому районі невідомо, але спочатку спостерігачі повідомляли про різке скорочення у 2017 році, а потім про тривалу відсутність спостережень за цими рибами. Останки п’яти великих білих акул, убитих косатками, були виявлені в районі Гансбааї у 2017 році.

«Ще одна акула, убита аналогічним чином, була знайдена на пляжі в цьому році, і їх може бути набагато більше. Кожен раз, коли це відбувалося, число спостережень за білими акулами відразу ж падало або взагалі пропадало», — сказала Кок, визнавши, що «у нас ще немає відповідей на всі питання», — сказала під час презентації звіту морський біолог і одна з дослідників Елісон Кок.

Великі білі акули — пам’ятка в Південній Африці — їх можна побачити з човнів або з опущених у воду кліток.

Напади косаток на білих акул раніше спостерігали й в США. Американські дослідники навіть випустили документальний фільм про незвичну поведінку цих китів.

 

Тим часом вчені знайшли таємний маєток зі скарбами найрозпуснішого римського імператора (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.