Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Небезпечну черешню завезли в Україну, зафіксовано отруєння

Небезпечну черешню завезли в Україну, зафіксовано отруєння

Надійшло звернення, щодо отруєння громадянина

1 хв на прочитання27 Травня 2022, 12:56
Поділитись:

Виявлено перевищення норми концентрації фосфорорганічного інсектициду у черешні, яку реалізовували на столичному ринку. Про це інформує пресслужба Держпродспоживслужби.

Як зазначається, до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві надійшло звернення, щодо отруєння громадянина, що вживав в їжу черешні Cerezas-Cherries, виробник Іспанія.

Центральною випробувальною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві проведено відбір проб зазначеної черешні.

Відповідно Експертного висновку виданого за результатами лабораторного дослідження у харчовому продукті наявність фосфорорганічного інсектициду «Бромофос» у концентрації 0,13 мг/кг (при нормі не більше 0,07 мг/кг), що не відповідає вимогам ДСТУ EN 12393-1.2.3:2003, що могло призвести до отруєння та виникнення анафілактичного шоку у потерпілого заявника.

Черешня була знята з реалізації. Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві підготовлено та направлено листа до Деснянського Управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві з проханням вжити заходів реагування відповідно до законодавства.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.