Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Небезпечно для людей: пекельний коктейль з додаванням промислового пилу, диму, сажі суне на Україну

Небезпечно для людей: пекельний коктейль з додаванням промислового пилу, диму, сажі суне на Україну

Пилова буря, яку принесло гарячим вітром з південного заходу Сахари, ще називають "самум".

1 хв на прочитання17 Липня 2021, 13:11
Небезпечно для людей: пекельний коктейль з додаванням промислового пилу, диму, сажі суне на Україну Небезпечно для людей: пекельний коктейль з додаванням промислового пилу, диму, сажі суне на Україну
Поділитись:

На Україну суне пилова буря. Про те, чим вона може обернутися для самопочуття людей та звідки цей природний катаклізм, розповів у коментарі для Styler викладач Атмосферної школи, вчитель географії Андрій Уткін.

Він пояснив, що 13-14 липня ця пилова буря була помічена над Середземним морем і зараз вона проходить над територією Польщі та України.  Зазвичай сахарський пісок спокійно переноситься через Атлантику до узбережжя Куби та Гаїті. 

"Пилові хмари не є новими явищами, і відомі ще з часів Геродота.Однак зараз це вже не просто пустельний пісок з вітром, а пекельний коктейль з додаванням промислового пилу, диму, сажі та інших побічних явищ цивілізації", - пояснив Уткін.

Також вчений зазначив, що така буря може бути небезпечна для людей з астмою, бронхітом та іншими респіраторними захворюваннями.

До слова, столиця б'є столітні рекорди: кліматологи другу ніч фіксують аномальну спеку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.