Догори
Дати відгук

Названо найнебезпечніший біль у животі, який не можна ігнорувати

Біль у животі може бути симптомом різних захворювань і деякі його види можуть бути безпечними.

1 хв на прочитання15 Лютого 2023, 12:20
Поділитись:

Які болі в животі категорично не можна ігнорувати, розповіла британський лікар Сара Джарвіс у виданні The Sun.

Біль поєднується з кров'ю в стільці

Кров у фекаліях необов'язково говорить про пухлину. Колоректальний рак може бути лише однією з причин попадання крові до кишечника. Також кров може сигналізувати про виразку шлунка, гастроентерит або виразковий коліт. У будь-якому випадку – консультація лікаря потрібна якнайшвидше.

Гострий біль

Раптовий гострий біль у животі – небезпечний симптом, який категорично не можна ігнорувати. Це може бути сигналом про різні небезпечні стани: каміння в нирках, апендицит, прободну виразку, позаматкову вагітність у жінок, непрохідність кишечника.

Біль із загальним погіршенням самопочуття

Такий біль може супроводжувати шлункову інфекцію. Зазвичай вона поширюється по всьому животу, супроводжується кольками, нудотою та діареєю. Також такий біль може говорити про проблеми із жовчним міхуром – болить у правому верхньому відділі живота. Якщо причина в подразненому кишечнику, то може бути здуття живота та наростаючий дискомфорт. Сильне нездужання може вказувати і на апендицит.

Біль із втратою ваги

Несподівана втрата ваги, якщо ви не сидите на дієті та нормально харчуєтеся у поєднанні з болями у животі може вказувати на інфекцію, запалення. При апендициті біль починається навколо пупка, а потім переміщається до правої нижньої частини живота. Також такий біль може говорити про інфекцію жовчного міхура, харчове отруєння, дивертикуліт, інфекції малого тазу у жінок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.