Догори
Дати відгук

Названо ліки, які призводять до порушення серцевого ритму

Знеболювальні препарати та антибіотики мають хороший профіль безпеки

1 хв на прочитання26 Жовтня 2022, 19:45
Поділитись:

Поширені ліки можуть порушувати електричну активність серця, якщо їх приймати разом з іншими ліками чи окремо.

Знеболювальні препарати та антибіотики мають хороший профіль безпеки, тому малоймовірно, що вони завдадуть шкоди, якщо приймати їх за призначенням. Хоча їх рідко приймають протягом тривалого часу, з'являється все більше повідомлень про ускладнення, що виникають внаслідок тривалого використання.

Пошкодження печінки, шлункова кровотеча та захворювання нирок, а також передчасна смерть – все це пов'язано з прийомом ліків. Однак дотримання обережності може допомогти запобігти таким ускладненням, як серцеві аритмії.

Якщо у вас фібриляція передсердь (нерегулярне серцебиття) і ви приймаєте препарати для розрідження крові, щоб знизити ризик утворення тромбів та інсульту, остерігайтеся нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). НПЗП включають звичайні знеболювальні напроксен та ібупрофен.

Препарати, які продаються без рецепта і зазвичай використовуються для полегшення болю, який є у всіх нас, також є розчинниками крові.

Якщо ви поєднаєте їх з препаратами для розрідження крові, що відпускаються за рецептом, у вас може бути серйозна кровотеча.

Люди з високим ризиком аритмії також мають бути обережними при використанні деяких видів антибіотиків. Вони можуть порушити електричну активність серця та призвести до прискореного серцебиття (іноді летального).

Азитроміцин – один із популярних антибіотиків, який був пов'язаний зі смертністю від серцево-судинних захворювань, пов'язаною з аритмією. Левофлоксацин показав аналогічний ризик, а амоксицилін та ципрофлоксацин показали менший ризик.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.