Догори
Дати відгук

Названа можлива причина смерті користувачів вейпів в США

2 хв на прочитання12 Листопада 2019, 15:16
Поділитись:

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), на 5 листопада в США був зареєстрований 2051 випадок захворювань після використання вейпів і 39 випадків зі смертельними наслідками, повідомляє Forbes. У міру того, як намітився ріст захворювань легенів і смертей після використання вейпів, фахівці в галузі охорони здоров'я стали закликати до відмови від їх вживання, а влада окремих штатів і законодавці на федеральному рівні всерйоз задумалися над забороною або вже заборонили їх продаж.

CDC заявив, що однією з серйозних причин цих захворювань є ацетат вітаміну Е. Ця хімічна речовина зазвичай міститься в засобах по догляду за шкірою і при нагріванні і вдиханні становить загрозу здоров'ю.

Впевненість фахівців центру підкріплюється результатами дослідження, в ході якого були взяті зразки у 29 пацієнтів із захворюваннями легенів після використання вейпів. У всіх 29 зразках були виявлені сліди ацетату вітаміну Е.

Ацетат вітаміну Е - речовина, яка часто входить до складу препаратів для догляду за шкірою і не представляє небезпеки при зовнішньому застосуванні або ковтанні. Однак його нагрівання і вдихання через пристосування для вейпінга може завдати шкоди легеням.

Останнім часом ацетат вітаміну Е використовується на чорному ринку при виробництві різних з'єднань, наприклад, в якості згущувача тетрагидроканнабинола (ТГК), психоактивної речовини в канабісу.

Проте, фахівці зі сфери охорони здоров'я поки не розуміють, звідки саме взявся ацетат вітаміну Е в зразках у хворих пацієнтів.

ТГК був виявлений в зразках 23 досліджуваних з 28. Троє з них стверджували, що продукти зі вмістом ТГК вони не вживали. Нікотин був виявлений у 16 ​​учасників дослідження з 26.

Фахівці вважають, що для встановлення причинного зв'язку між ацетатом вітаміну Е і захворюваннями легень необхідно більше наукових даних. CDC попереджає, що до захворювань може призводити не один токсин, а кілька.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.