Догори
Дати відгук

Назвали хворобу, яка вбиває найбільше українців

Ця недуга належить до спектра серцево-судинних недуг і часто провокується нездоровим способом життя пацієнта.

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 11:43
Хвороби судин і серця забирають на той світ найбільше українців Хвороби судин і серця забирають на той світ найбільше українців
Поділитись:

Щороку понад 50 % українців вбивають серцево-судинні захворювання — інсульти та інфаркти. Про це 27 січня на щоденному брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

«Серцево-судинні захворювання є причиною переважної більшості смертей, які фіксуються в Україні щороку. До 67 % смертей настають через серцево-судинні захворювання», — сказав Степанов.

Очільник МОЗ також уточнив, що йдеться не лише про інсульт й інфаркт, які через свою поширеність у всіх на слуху. Українці потерпають та помирають й від інших небезпечних і тяжких серцево-судинних недуг.

Серед них — гіпертонія, захворювання периферичних артерій, ревматична хвороба серця, вроджені серцеві вади, серцева недостатність.

Степанов дорікнув українцям тим. що у своїй більшості вони самі провокують серцево-судинні хвороби. В основному, через не надто здорові звички. Такі, як куріння, недостатня фізична активність, нездорове харчування та надмірне вживання алкоголю.

Як стало відомо раніше, вчені виявили, що інсульт може передаватися від батьків до дітей. Сини та дочки чоловіків, які зіткнулися з інсультом, у рівній мірі успадковували хворобу. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.