Середа, 21 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

НАЗК перевірить закон «Про управління відходами» на наявність корупційної складової

2 хв на прочитання23 Вересня 2020, 18:33 289
Поділитись:

Скандальний законопроєкт «Про управління відходами» 2207-1д, за внесення правок до якого депутат від «Слуг народу» Олександр Юрченко просив 200 тис. дол., перевірить Національне агентство з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, у ВРУ було зареєстровано три аналогічні законопроєкти (2207, 2207-1, 2207-1-д). Проте до першого читання дійшов саме 2207-1д — законопроєкт, автором якого вказано голову Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка. Як відомо, саме за внесення правок до цього законопроєкту народний депутат Юрченко просив 200 тис. дол.

Йшлося про лобіювання у парламенті інтересів бізнесу зі сфери сміттєспалювальних заводів, який хоче спалювати сміття українців (замість сортувати на різні види вторинної сировини — ред.) і продавати державі електроенергію, отриману в результаті спалення за завищеним «зеленим тарифом».

Наразі Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів офіційно не коментує ситуацію із законопроєктом «Про відходи». Натомість законопроєктом зацікавилося не лише НАЗК, а й Генеральна прокуратура України та суд.

Так, 18 вересня Вищий антикорупційний суд переніс засідання про запобіжний захід для Юрченка на 21 вересня на 15:00. Депутат не з’явився на засідання. За словами його адвокатів, Юрченко контактував із народним депутатом Сергієм Нагорняком, у якого виявили коронавірусну інфекцію.

Прокуратура просить суд взяти народного депутата під варту з можливістю внесення застави у розмірі 6,5 мільйона гривень.  

Нагадаємо, ми розповідали, чому мовчить «екологічний» міністр у скандалі про «плюшки» та внесення правок у закон за 200 тисяч доларів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко