Догори
Дати відгук

Науковці знайшли стародавні артефакти на глибині 7 метрів (фото)

Знахідку зробили в Туреччині

1 хв на прочитання05 Січня 2021, 22:29
Поділитись:

В Туреччині на території стародавнього міста Метрополіс археологи розкопали цистерни для води. Це місто ще називають "Місто Богині-Матері". Вчені виявили ємності під земляним валом на глибині 7 метрів. Знахідки відкопали в чотирьох монументальних, сполучених між собою спорудах. Повідомляє Нurriyet daily news.

Розкопки в древньому Метрополісі проводяться вже 30 років. Недавню знахідку зробила група археологів, на чолі якої стоїть академік кафедри археології Університету Маніса Джелал Баяр Сердар Айбек.

Місцеві жителі встановили ці цистерни для води в Акрополі, найвищому центрі міста. Вони це зробили в якості альтернативи водних ресурсів у нижньому місті, виходячи з міркувань оборони, особливо у Візантійську епоху.

Цистерни були оточені кам'яними стінами. Це було зроблено для безпеки, щоб у випадку нападу не втратити цінні ємності. Вчені відзначають, що чотири цистерни у мегаполісі Акрополь здатні зберегти 600 тонн води.

"Ми раді відкрити нові двері в життя людей, які жили в цьому регіоні 1500 років тому. Чотири цистерни, нещодавно виявлені в Акрополі, доводять знання майстрів давнього періоду Метрополіса в галузі гідротехніки. Водночас за нашими оцінками, цистерни постачали водою всі поселення на нижніх схилах Акрополя та особливо верхню баню. Будівлі, які були приблизно триповерховими, також мають велике значення з точки зору того, що вони є пам'ятками Метрополіса, які найкраще збереглися", - розповів керівник вчений.

Нагадаємо, науковці знайшли дивовижний храм, якому 2500 років (фото). 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.