Догори
Дати відгук

Нацпарк на Одещині виграв суд проти райради та зберіг свої землі

Апеляція встановила, що депутати ухвалювали рішення "не у межах повноважень та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України..

1 хв на прочитання27 Березня 2023, 21:35
Поділитись:

Національний парк "Тузловські лимани" зберіг свої території, вигравши суд проти Білгород-Дністровської райради. Відповідне рішення ухвалив 17 березня П'ятий апеляційний адміністративний суд.

Суд визнав протиправним рішення Татарбунарської районної ради року про встановлення меж села Приморське, яким у парку забрали частину територій.

Також суд скасував рішення першої інстанції, яка відхилила позовні вимоги Нацпарку. Про це повідомляє "Суспільне". 

У червні 2020 року Татарбунарська районна рада (пізніше увійшла до складу Білгород-Дністровського району) своїм рішенням збільшила понад удвічі площу села Приморське — з майже 496 до 1101 гектарів — завдяки землям "Тузловських лиманів".

Апеляція встановила, що депутати ухвалювали рішення "не у межах повноважень та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України... без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод (зокрема, екологічних прав) та інтересів особи й цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення". Зокрема, не проводилась стратегічна екологічна оцінка, яка б мали вказати на ризики для довкілля такого рішення.

Адвокат нацпарку Максим Попов повідомив Суспільному, що представники райради можуть звернутись до Верховного Суду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко