Догори
Дати відгук

Національний парк на Вінничині вирубуватимуть, прикриваючись війною

Ця ситуація актуальна для багатьох лісових нацпарків і заповідників.

2 хв на прочитання29 Липня 2022, 11:00
Поділитись:

Кілька місяців тому  Українська Природоохоронна Група  писала про загрози, які військова агресія росії несе природі України, зокрема найціннішим її куточкам – заповідникам та національним паркам. Крім прямого знищення природи внаслідок бойових дій, однією з загроз є соціально-економічне напруження в західних та центральних регіонах України, які дали прихисток біженцям зі сходу та півдня: потреба в природних ресурсах у таких регіонах зростає. Але чи потрібно її покривати за рахунок останніх клаптиків природи?

Нещодавно відбулося засідання науково-технічної ради національного природного парку "Кармелюкове Поділля" – єдиного нацпарку на Вінниччині. На засіданні розглядали питання погодження лімітів різних типів рубок на території парку, зокрема санітарно-оздоровчих., повідомляють екологию Єдиним документом, яким керувалися розробники «наукового обґрунтування» таких рубок, є Постанова Кабміну "Про затвердження санітарних правил в лісах України2.

"Не було враховано належність лісових угруповань до Зеленої книги України, для яких в ній, до речі, передбачено режим абсолютної заповідності. Не було також зазначено, що лісові біотопи, поширені на цих ділянках, охороняються на рівні Європи, оскільки занесені до Резолюції 4 Бернської конвенції, і Україна взяла на себе зобов’язання їх охороняти", - обурююються екологи.

Основний аргумент розробників обґрунтування і представників лісгоспу, який є землекористувачем більшості ділянок нацпарку, – у країні війна і населенню потрібні дрова.

"Виникає питання, чи уявляють окремі співробітники нацпарку і представники ДП "Гайсинське лісове господарство" різницю між національним парком і лісгоспом, чи читали вони закон України "Про природно-заповідний фонд", чи уявляють собі, для чого цей нацпарк створений? Складається враження, що для них нацпарк – це лише джерело дров… Цікавою є позиція й керівництва району, яке замість пошуку альтернативних шляхів енергозабезпечення закликає науковців «увійти в положення» й погодити ліміти", - зауважують природоохоронці.

Ця ситуація актуальна для багатьох лісових нацпарків і заповідників. Водночас ми переконані, що війна – це не привід для знищення природи України, тим більше, коли і громадянське суспільство, і іноземні партнери докладають неймовірних зусиль для збереження нашої природної спадщини.

Незважаючи на те, що практично всі науковці-біологи у складі НТР проголосували проти роботи щодо встановлення лімітів на використання природних ресурсів Гайсинським лісовим господарством, рішення ухвалили більшістю голосів.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Energoatom
Загроза фізичній безпеці залишається – Енергоатом про ситуацію на ЗАЕС
1 хв на прочитання16 хвилин тому
Кому протипоказані ранні підйоми — відповідь вчених
2 хв на прочитаннягодина тому
Смачні квашені помідори, як із бочки
1 хв на прочитання2 години тому
Балкер ROJEN з українською кукурудзою дістався берегів Італії, розвантажуватимуть його понад добу
1 хв на прочитання3 години тому
Загроза обстрілів зберігається: 11 кораблів та катерів ворога знаходяться у Чорному морі
1 хв на прочитання3 години тому
«Периметр безпеки»: ніщо не заважає росіянам повторити «чорнобильський маневр» і залишити Запорізьку АЕС — експерти
2 хв на прочитання4 години тому
Головний біль у дітей — тривожний симптом: як за 5 хвилин з’ясувати, чи потрібно звертатися до лікаря
2 хв на прочитання4 години тому
Очищаючий кисіль для плоского живота
1 хв на прочитання5 годин тому