Середа, 21 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Наслідки вогню на Луганщині: ліси відновляться лише за 50 років

Такої думки екологи

2 хв на прочитання01 Жовтня 2020, 18:39 203
Поділитись:

Понад 11 000 гектарів лісу і степу у вогні, задимлене повітря, зруйновані домівки й кілька перерваних життів – пожежі у Луганській області набирають невтішних масштабів. Повідомляє APnews.

Через те, що вогонь на Луганщині охопив і лісову підстилку, і стовбури дерев, перетворюючись на верхову пожежу, ситуація загострилася, розповідає еколог Олександр Показовий. Як показує практика, зокрема в Україні, наслідки таких пожеж ліквідовуються не один, не два і навіть не 10 років — екосистема відновлюється дуже довго. На нормальне відновлення лісів прийдеться чекати не менше 50 років.

"Десяти років не вистачить, щоб ліквідувати наслідки таких пожеж, які зараз ми спостерігаємо на сході України. Відновлення екосистеми лісу триває дуже довго. Наведу приклад. У першій половині 90-х років територія неподалік села Дитятки, це Зона відчуження, на території, яку зараз займає Чорнобильський спеціальний заказник, були масштабні лісові пожежі, коли горіли дуже значні масиви лісу. Тоді понад 1000 гектарів постраждало внаслідок верхових пожеж. Це було на початку 90-х років, але до сьогодні на значних площах, які постраждали від цих пожеж, не вдалося відновити ліси. Їх садять, але вони погано ростуть, культури всихають. Це приклад того, як довго може відновлюватися екосистема лісу після таких суттєвих пожеж. Десятки років іноді не вдається нормально відновити екосистему лісу", - підсумував еколог Олександр Показовий.

У 99% відповідальною за пожежу є людина, наголосив еколог. Тобто, людський фактор помножений на кліматичні зміни, призводить до того, що всі ті ландшафти стають пожежонебезпечними. Тому саме люди винні у масштабній пожежі на Луганщині, вважає вчений.

Відомо, що за фактами розповсюдження масштабних лісових пожеж у Луганській області, які спалахнули у середу, 30 вересня, відкрили кримінальні провадження. 

Як повідомили у Нацполіції,   відкрито сім кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України. Одна з версій щодо причини масових пожеж -- обстріли російських бойовиків  

Вчора, 30 вересня, на Луганщині через несприятливі погодні умови посилилися лісові пожежі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко