Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Найбільший телескоп світу зафіксував неймовірну красиву галактику (фото)

Найбільший телескоп світу зафіксував неймовірну красиву галактику (фото)

Вчені зробили знімок величезної галактики в сузір'ї Жирафа

1 хв на прочитання01 Березня 2021, 21:28
Найбільший телескоп світу зафіксував неймовірну красиву галактику Найбільший телескоп світу зафіксував неймовірну красиву галактику
Поділитись:

Науковці за допомогою телескопа Hubble зробили знімок типової галактики NGC 2336. Фото було опубліковано на сайті обсерваторії.

Світлина одразу привернула до себе величезну увагу через неймовірну красу зафіксованої галактики. За словами вчених, ця спіральна галактика з перемичкою простягається на 200000 світлових років приблизно в 100 мільйонах світлових років від нас в північному сузір'ї Жирафа.

Її спіральні рукави виблискують молодими зірками, які на знімку представлені в синьому кольорі. А в червоній центральній частині галактики переважають старіші зірки.

NGC 2336 була виявлена в 1876 році німецьким астрономом Вільгельмом Темпелем за допомогою 28-сантиметрового телескопа. Це ж зображення Хаббла набагато краще, ніж те, що було б у Темпеля — головне дзеркало Хаббла 2,4 метра в поперечнику, що майже в десять разів більше розміру телескопа, який використовував Темпель.

Як повідомляється, у 1987 році в NGC 2336 виникла наднова зірка типу Ia, єдина виявлена наднова в галактиці з моменту її відкриття 111 років тому.

Тим часом на Рівненщині людей налякали дивні вогні у небі (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.