Догори
Дати відгук

Нафтогаз підозрюють у завищенні цін

Антимонопольний комітет України досліджує можливі порушення з боку держкомпанії НАК "Нафтогаз України" під час встановлення цін на газ для населення.

1 хв на прочитання03 Березня 2020, 07:57
Поділитись:

Антимонопольний комітет України досліджує можливі порушення з боку держкомпанії НАК "Нафтогаз України" під час встановлення цін на газ для населення. Про це інформує GreenPost із посиланням на офіційне повідомлення АМКУ.

Йдеться про можливе зловживання монопольним становищем з боку НАК починаючи з 1 листопада 2018 р. на думку АМКУ, держкомпанія встановлювала таку ціну на газ, яку неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції – тобто за наявності інших незалежних постачальників.

За наявною в Комітеті інформацією, "Нафтогаз" також встановлював для промислових споживачів ціни, які є вищими за ті, що склалися в умовах конкуренції.

Для порівняння розглядалися ціни на електронних торгах ТОВ "Українська енергетична біржа" та на європейських хабах (NCG) за умови доставки газу до кордону України.

При цьому, за інформацією АМКУ, держкомпанія встановлює ціни для населення, які базуються на тарифах для промисловості, запропоновані цією ж компанією.

"Вищевикладене може свідчити про встановлення НАК "афтогаз України" починаючи з 1 листопада 2018 р., цін на природний газ для населення на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринках природного газу", - вважають в АМКУ.

Нагадаємо,  як повідомляв GreenPost, прем’єр Олексій Гончарук пообіцяв, що за лютий українські споживачі отримують "рекордно менші" суми у платіжках за газ – порівняно з попередніми місяцями. При цьому голова уряду не уточнив, що це відбудеться через меншу кількість календарних днів у лютому.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost