Догори
Дати відгук

На Закарпатті біля річок виявили рекордну кількість сміттєзвалищ

Понад 40 незаконних смітників під час паводків ризикують забруднити гірські річки непотребом.

2 хв на прочитання08 Квітня 2021, 15:00
Несанкціоновані сміттєзвалища на Закарпатті забруднюють гірські річки Несанкціоновані сміттєзвалища на Закарпатті забруднюють гірські річки
Поділитись:

На узбережжях закарпатських річок екологи нарахували 42 несанкціоновані сміттєзвалища, які забруднюють водойми. Про це  в інтерв'ю «Укрінформу» повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський. 

«Місцева влада вже проводить рейдові заходи, щоб з’ясувати місця стихійних сміттєзвалищ і організувати роботу з їх ліквідації. Запобігти засміченню річок Закарпатської області можливо лише усунувши причини утворення несанкціонованих сміттєзвалищ та їхнього потрапляння у водойми», — сказав міністр.

Абрамовський додав, що віддалені та гірські регіони не мають системи збирання та вивезення відходів. Це ускладнює ситуацію зі зберіганням та утилізацією сміття. 

Також очільник профільного міністерства прокоментував ситуацію з річкою Тиса, яку забруднили сміттям. Він зазначив, що на притоках річок Тиса, Латориця та Боржава рівень води підіймався сім разів і тричі — в основних річищах. Затори в заплавах, до яких є доступ техніки та людей, вже ліквідовують.

До слова, у Міндовкілля запропонували створити оперативні штаби з ліквідації сміттєвих заторів на річці Тиса лише після того, як декілька днів тому на ситуацію поскаржився  посол Угорщини.

«За перші два місяці 2021 року в річку Тиса потрапило 1500 кубічних метрів відходів українського та румунського походження, тоді як раніше така кількість сміття фіксувалася протягом року», — сказав посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

Посол особливо підкреслив той факт, що через забруднення річки Латориця вже зверталися до голови Закарпатської ОДА.  Просили допомогти в ліквідації бар’єру відходів, втім, відповіді не отримали.

Як ми писали раніше, в Одесі територію навколо ландшафтного заказника перетворили на смітник

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.