Догори
Дати відгук

На український ринок деревини чекають зміни: які та коли

У найближчі кілька місяців лісозаготівельники зможуть оцінити та випробувати нові інтерфейси на інтернет-майданчиках продажу деревини.

1 хв на прочитання22 Вересня 2020, 14:21
Фото: ZN.ua Фото: ZN.ua
Поділитись:

У Міндовкілля хочуть зробити український ринок деревини прозорішим та наблизити його до європейських стандартів. Спеціалісти вже розробили необхідну концепцію, повідомили на сайті профільного міністерства.

“Міністерство хоче абсолютно змінити парадигму у відкритості ринку деревини. Але Урядова постанова № 1178 регулює лише частину цього ринку – щодо необробленої деревини. Інші товарні позиції будуть регламентуватися майбутнім законом про ринок деревини, який у процесі розробки. Зокрема, законопроєкт буде регулювати 100 відсотків ринку деревини. Ринок деревини має бути онлайн, прозорий та зрозумілий – це чітка позиція Міністерства”, - сказав перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський. 

Зокрема, у міністерстві пропонують продавати не 25 відсотків необробленої деревини через “Прозорро.Продажі”, а всі 100 відсотків. Крім того, до переліку майданчиків продажу ДП “Прозорро.Продажі” додасться ДП “ЛІАЦ” - майданчик Держлісагентства.

Аби покупцям було зручно купувати деревину саме через електронні аукціони, ДП “Прозорро.Продажі” вже розробило та вже запровадило нові зручні інтерфейси для участі в аукціонах.

Нагадаємо, що необроблена деревина почала продаватися лісозаготівниками лише на прозорих електронних майданчиках з першого лютого. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.