Догори
Дати відгук

На Тернопільщині відбувся виїзний круглий стіл на тему щодо актуальних проблем насінництва

Україна на порозі як нових викликів так і нових можливостей і це також стосується галузі насінництва.

3 хв на прочитання23 Червня 2024, 18:27
Круглий стіл на тему щодо актуальних проблем насінництва Круглий стіл на тему щодо актуальних проблем насінництва
Поділитись:

21 червня 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики у с. Настасів Великоберезовицькій громаді Тернопільської області провів виїзний круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми насінництва на шляху до євроінтеграції в умовах воєнного стану». Про це йдеться у пресрелізі ВР. 

З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

В ході виступів було зазначено, що зв’язку із здобуттям статусу країни – кандидата у члени ЄС Україна на порозі як нових викликів так і нових можливостей і це також стосується галузі насінництва. Адже від того якої якості аграрії посіють хліб буде залежати майбутній врожай та продовольча безпека не тільки України, а й багатьох країн світу куди ми стабільно постачаємо своє зерно.

З ухваленням у листопаді 2022 року євроінтеграційного Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу, Україна продовжила гармонізацію в українського законодавства до законодавства Європейського Союзу у сфері насінництва і розсадництва.

Така гармонізація вже надала можливість постачати насіння найновіших сортів українським аграріям одночасно з агровиробниками ЄС та США по стратегічно важливим для України культурам, зокрема кукурудзи, соняшника, сої, лохини.

Також цим Законом запроваджено електронні сервіси отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння для дослідних цілей. Встановлено критерії для уповноваження органів сертифікації, зокрема, щодо наявності власної акредитованої лабораторії, а також надано можливість визначення посівних якостей насіння суб’єктами насінництва та розсадництва, які є безпосередніми його виробниками, за умови отримання уповноваження Мінагрополітики і, серед іншого, встановлено чіткі строки прийняття рішення щодо державної реєстрації прав на сорт, внесення сорту до реєстрів та видачі охоронних документів.

Голова Комітету Олександр Гайду зазначив, що вже пройшло півтора роки з часу ухвалення цього Закону і на прикладі Тернопільщини ми маємо можливість спостерігати на сучасний розвиток власного виробництва насіння в Україні.

Саме від насіння залежить майбутнє не тільки сільського господарства, а й решти галузей економіки. Україна має потужний потенціал у кліматичних умовах, ґрунтах, географічному розташуванні для нарощування виробництва зернових, який дає нам можливість конкурувати із провідними виробниками зерна на світових ринках, що ми впевнено роблять українські аграрії навіть під кулями та на замінованих полях.

Комітет вдячний усім учасникам заходу за участь у круглому столі, конструктивне обговорення проблемних питань в галузі насінництва і висловлені пропозиції щодо шляхів їх врегулювання.

Больше новостей читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Знижує тиск і Вагу Дешевий продукт Корисні властивості
Знижує тиск і вагу: названо дешевий продукт, який потрібно вживати щодня
1 хв на прочитання56 хвилин тому
Прикордонники Карпати Дикі тварини Ведмеді Гори
Прикордонники попередили про небезпечних чотирилапих «мешканців» Карпат
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Доріжка з великого каміння, між яким росте трава — цікаве рішення для саду, що поєднує класику та мінімалізм (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на 21 липня за знаками зодіаку
Гороскоп на 21 липня за знаками зодіаку: сприятливий день, але постарайтеся не сваритися
5 хв на прочитання3 години тому
У Німеччині кожен п'ятий має повернути екстрену допомогу під час пандемії — розслідування
1 хв на прочитання5 годин тому
Сонячні панелі можна встановлювати на воді: у чому перевага цього методу
2 хв на прочитання6 годин тому
Екоінспектори вперше за останні два роки проводять перевірку якості пального
2 хв на прочитання7 годин тому
Цей елемент зупиняє старіння мозку: у яких продуктах він міститься
1 хв на прочитання8 годин тому