Догори
Дати відгук

На Сумщині у фермера вкрали урожай кукурудзи

Слідство за фактом самозахоплення землі триває, а право власності на врожай може визначити тільки суд

2 хв на прочитання15 Листопада 2020, 12:13
Поділитись:

У Синівці Липоводолинського району Сумської області зник заарештований врожай. Районний суд наклав на нього арешт, оскільки місце під посіви, за висновком Держгеокадастру, агрофірма “Форвард” зайняла самовільно, про це повідомляє, Суспільне.

На полях була посіяна кукурудза. Тут, за оцінками геокадастру, цінні чорноземи. Фермеру Олександру Оробею та його родині належить понад 1,5 гектари.

“Приїхав я на свої земельні ділянки – урожай кукурудзи зібраний. На ці земельні ділянки є державні акти і присвоєні кадастрові номера. Хазяїном є я. В оренду вони нікому не здавались. Цієї осені приватна фірма “Форвард” під охороною поліції виїхала на цю землю і, попри те, що на момент скошування урожаю на посіви був накладений арешт, зібрала урожай районна поліція передала за актом їм цей врожай. Ми вже багато разів зверталися до керівника районної поліції Каливоди і зв’язувалися зі слідчими, щоб вони вилучили в рамках кримінального провадження, і передали на зберігання нам, як хазяїну, чи другій якійсь фірмі, яка на нейтральній стороні, а не самозагарбнику. До цього часу все це було безуспішно, врожай фірма забрала”, - розповідає він.

Фірма зареєстрована у селі В’язове Охтирського району. Номер, який вказаний у державному реєстрі юридичних осіб, не обслуговується. За персональним номером Володимира Тріми, який  редакція  "Суспільного", чоловік, який знімає слухавку, каже: він – не Володимир Тріма.

“На сьогодні урожай, який зібраний, перебуває під арештом і зберігається на території одного з с/г підприємств”, – сказав речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

Як повідомила речниця Сумської прокуратури Наталія Науменко, підстав вважати, що урожай не зберігається належним чином, у прокуратури немає. Слідство за фактом самозахоплення землі триває, а право власності на врожай може визначити тільки суд.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.