Догори
Дати відгук

На Рівненщині завод з виготовлення фарб та лаків труїть людей (відео)

Місцеві жителі перекрили трасу

3 хв на прочитання22 Серпня 2020, 08:45
Фото - Подробности Фото - Подробности
Поділитись:

У селищі Клевань на Рівненщині люди потерпають від сусідства з хімічним підприємством. Жителі переконані: завод їх труїть. Медики реєструють збільшення кількості захворювань. Місцевим уже урвався терпець — і вони вийшли на протест. За словами людей, запах з заводу солодкуватий їдкий та пекучий. Пече зразу нос та горло, паморочиться в голові. Повідомляють "Подробности".

У таких умовах сім'я Наталії Дьякової живе уже три роки. Жінка каже запах навіть у хаті. Часто болить голова, дере в горлі. Через їдкі випари — хворіють діти.

"Старшенька дитинка в неї три роки тому була підозра на онкологію щитовидки. Менша дитинка народилася з аномалією судинної системи. Коли я була вагітна, я не могла гуляти, а дихала цим смородом", - розповідає жінка. 

У своїх бідах люди звинувачують місцеве підприємство, де виготовляють смоли, фарби та лаки. Завод розташований неподалік від хат. Кілька разів на тиждень, стверджують місцеві, завод викидає в повітря небезпечні речовини.

"Там такі викиди, що чоловіки стають імпотентами. Вночі, наприклад, я прокидаюсь від того, що я не маю чим дихати. Такі страшенні викиди. Вони не контролюють, ніхто фільтрів ніяких не ставить", - розповідає місцева жителька Світлана Наконечна.

Підприємство працює в Клевані з 2003. А останні три роки на заводі збільшили потужності й бувають дні, коли дихати геть нічим. Тхне переважно вночі та у вихідні, коли екоінспекція не приїжджає, скаржаться люди.

За словами місцевого селищного голови Дмитра Жовтянського, за останні два роки екоінспектори фіксували перевищення гранично допустимих норм в житловій забудові в декілька разів. Відповідно по цім результатам місцева влада направляли листи на перевірки.

Люди запевняють — звертались до чиновників усіх рівнів. Не допомогло. Тому і вийшли на протест. Люди вимагають припинити екологічний геноцид селища Клевань, від якого потерпає і село Зоря. Вони вимагають, щоб до них прислухалося вище керівництво держави — Президент і Кабінет Міністрів, оскільки звернення до місцевої влади фактично не дає ніяких результатів.

Мешканці Клевані та Зорі перекрили державну дорогу Рівне-Луцьк. Кажуть — акція попереджувальна, тож надовго проїзд автівок не блокують. Керівники підприємства до пікетувальників не приїхали. Завод працював у звичному режимі. Тут запевняють, жодних норм у роботі не порушують. Мають дозвільні документи на роботу. Чому хворіють люди — не знають. Мовляв, 250 працівників підприємства на здоров'я не скаржаться.

Люди обурені, що жодна з інстанцій на їхні протести ніяк не реагує. І якщо цього разу протестувальників не почують — вони готові блокувати шляхи безстроково, і навіть голодувати. 

 

Тим часом Держекоінспекцію перенесуть з Києва до Кривого Рогу найближчими днями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.