Догори
Дати відгук

На Прикарпатті за фіктивними документами хотіли вивезти великий об'єм лісу

До оборудок причетний прикарпатський підприємець.

2 хв на прочитання30 Листопада 2021, 14:51
Фото: СБУ Фото: СБУ
Поділитись:

В Івано-Франківський області Служба безпеки України заблокувала схему експорту лісу з використанням фіктивних документів. Про це повідомляє управління СБУ в Івано-Франківській області Фейсбуці.

«Служба безпеки України заблокувала на Прикарпатті незаконний механізм масштабного експорту лісодеревини за межі митної території України з використанням фіктивних документів», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, до оборудок причетний прикарпатський підприємець, який скуповував використані товарно-транспортні накладні, щоб легалізувати незаконно зрубаний ліс. На підставі цих накладних він отримував сертифікат про походження деревини, необхідний для її продажу за кордон. У такий спосіб із початку року за кордон переправили лісу та лісоматеріалів на суму понад 2 млн грн.

Фото: СБУ

«Під час огляду вантажу, який ділок намагався експортувати через Одеський порт, правоохоронці виявили чергову партію лісоматеріалів хвойних порід, задекларовані характеристики яких не відповідають супровідним документам», — ідеться у повідомленні управління СБУ в Івано-Франківській області.

Під час обшуків у приміщеннях деревообробних цехів, що належать підприємцю, та за місцем його фактичного проживання вилучені деревина без документів щодо її законного походження, чорнові записи та документи, що підтверджують незаконні експортні операції, банківські картки, які використовували для розрахунків із партнерами.

Фото: СБУ

Правоохоронці готують повідомлення про підозру за ст. 2011 (Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних і рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що забудовники планують дорубати 20 га лісу у Пущі-Водиці. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.