Догори
Дати відгук

На Полтавщині знайшли фантастичну популяцію сон-трави

Сон чорніючий та сон розкритий занесені до Червоної книги України і є дуже рідкісними рослинами.

1 хв на прочитання09 Травня 2024, 14:23
На Полтавщині знайшли фантастичну популяцію рідкісної рослини На Полтавщині знайшли фантастичну популяцію рідкісної рослини
Поділитись:

 Як зауважують у КЕКЦ, популяцію сон-трави (сон чорніючий та сон розкритий ) під Лубнами знайшов читач Фейсбуку і повідомив  про це екологів.

Ця популяція сну виявилася великою, екологи, прибувши на місце перевірки, нарахували там близько 5 тис. кущів сна чорніючого та біля 3 тис. кущів сна розкритого. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону.

Сон чорніючий та сон розкритий занесені до Червоної книги України і є дуже рідкісними рослинами. Крім того сон розкритий ще охороняється Бернською конвенцією. Оба виду сна ростуть на степових схилах чи у старих соснових лісах. У лісах їх знищують рубки, а в степу - оранка.

Крім того поруч росте ще біля 10 тис. кущів іншої червонокнижної рослини-горівіту весняного.

Тому знахідка популяції сну, що росте в кількості близько 8 тис. кущів , та горіцвіту о 10 тис. кущів, є просто унікальною, говорять екологи. Для охорони цієї популяції сну та горіцвіту КЕКЦ буде створювати ботанічну пам'ятку природи.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.