Догори
Дати відгук

На окупованому Донбасі стрімко розповсюджується сказ — Омбудсмен

Вакцин не вистачає.

2 хв на прочитання24 Листопада 2021, 14:15
Фото:
Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Фото: Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги
Поділитись:

На тимчасово окупованих територіях Донецької області розповсюджується сказ, а окупаційна адміністрація там не вживає заходів для належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей для профілактики сказу. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмена.

«До Уповноваженого надійшла інформація щодо порушення права на охорону здоров’я мешканців тимчасово окупованої території в Донецькій області. На тимчасово окупованій території Донецької області загострилась проблема розповсюдження сказу, небезпечного як для людей, так і для тварин», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, за наявною в Офісі Омбудсмена інформацією, на цих територіях до місцевих лікарень звертаються особи, які стали жертвами нападу безпритульних тварин, задля отримання медичної допомоги, зокрема — екстреного щеплення.

Уточнюється, що за даними відомства, у зв’язку з масовістю випадків у лікарнях на цих територіях не вистачає доз вакцин для екстреної профілактики захворювання на сказ.

«Окупаційною адміністрацією, яка діє на тимчасово окупованій території в Донецькій області, не вживаються заходи щодо своєчасного та належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей задля профілактики сказу, що унеможливлює отримання своєчасної медичної допомоги постраждалими особами», — зазначається у повідомленні.

На переконання українського омбудсмена Людмили Денісової, такі дії окупаційної адміністрації, яка діє на тимчасово окупованій території в Донецькій області, порушують норми міжнародного права, зокрема — Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.

Тож Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні із проханням розглянути можливість забезпечення мешканців тимчасово окупованих територій у Донецькій області вакцинами для екстреної профілактики захворювання на сказ.

Нагадаємо, що Україна має намір ліквідувати захворюваність на сказ до 2030 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
2 хв на прочитання5 годин тому
Зображення створено ШІ
Здається, погода знову буде мінятися: що таке метеозалежність і як із нею впоратися
5 хв на прочитання6 годин тому
Зображення згенероване ШІ
Почервоніння і виділення з очей: Києвом поширюється інфекція, що вражає і дітей, і дорослих — що говорять лікарі
2 хв на прочитання9 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Гель для тверезості — нова розробка для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю
1 хв на прочитання11 годин тому
Як уникнути зустрічі зі змією?
1 хв на прочитання18 годин тому
Ампутація та опіки: поліцейські розслідують наслідки "розваг" трьох підлітків на залізниці
1 хв на прочитанняВчора
Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс - Мінсоцполітики
3 хв на прочитанняВчора
Як встояти перед морозивом на дієті: чотири лайфхаки від експерта
4 хв на прочитанняВчора