Догори
Дати відгук

На Одещині квітнуть тисячі карликових ірисів (фото, відео)

Іриси – прекрасні багаторічники, що вже тисячі років прикрашають людські оселі.

1 хв на прочитання24 Квітня 2021, 11:15
Поділитись:

Зараз в Українській Бессарабії, особливо в НПП «Тузлівські лимани» та на степових ділянках біля Татарбунар, пора масового цвітіння карликових півників. Фото квітів оприлюднив на сторінці у Фейсбуці еколог Іван Русєв.

"Нами, з Оленою Поповою, було нараховано на Мангитської горі біля Татарбунар - не менш 100 тисяч квітів. Така чисельність з'явилася завдяки вологої зими і весни", — зауважив еколог. 

За словами співробітника нацпарку, забарвлення у більшості видів насичено-синє або фіолетове, іноді – жовте, біле , блакитне і коричневе. Багато квітів мають солодкий аромат. У західних слов'ян квітка називалася "перуникою".

Іриси – прекрасні багаторічники, що вже тисячі років прикрашають людські оселі. Іриси мають ім’я грецької богині райдуги, бо їх кольорова гама не тільки повторює веселку, а й перевершує її.

Карликові іриси мимоволі притягують погляд красою своїх бутонів і строкатістю забарвлення. Іриси відомі людям з давніх часів. У прадавніх імперіях Ассірії і Месопотамії вони вказували на владу.

До слова, на Тузлівські лимани повернулися пелікани. Як проходить міграція птахів — фото. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.