Догори
Дати відгук

На Миколаївщині нема кому лікувати, бо всіх медиків скосив COVID-19 (відео)

Люди займаються самолікуванням користуючись порадами з інтернету

2 хв на прочитання13 Жовтня 2020, 23:47
Поділитись:

У місті Єланець Миколаївської області у медзакладі похворіли майже всі лікарі. Шпиталь, що обслуговує 16 тисяч пацієнтів, стоїть зачинений. Повідомляє "ТСН".

На весь стаціонар та поліклініку Єланецької лікарні нині лише два лікарі: хірург та невропатолог. З 15 сімейних лікарів жодного нема. Навіть адміністрація хворіє або на самоізоляції. 

На сходинках вдалося зловити заступницю головного лікаря Ольгу Минець. Виявляється, вона на лікарняному через коронавірус, у неї серед колег найлегший перебіг хвороби й вона прийшла здати аналізи. 

Іншим медикам не так пощастило — багато хто в лікарні. Одна з сімейних лікарів нещодавно померла від COVID-19. Нині її пацієнти — їх 2,5 тисячі — лікуються за допомогою інтернету.

Більшість пацієнтів спрямовують до Вознесенська та Нового Бугу. До Вознесенська — понад 40 км. До Нового Бугу ще довше. Дорога геть розбита. Автобус ходить лише тричі на тиждень."Треба людям зробити, щоб вони могли доїхати до тої лікарні в Вознесенськ або Новий Буг", - говорить Оксана Шапошник, жителька Єланця.

А ще просять, щоб лікаря привозили у Єланець. В обласному управлінні охорони здоров'я кажуть: цим має займатися район.

"У центрі первинної медико-санітарної допомоги є автомобіль. Треба всього лиш забезпечити пальним цей автомобіль, щоб привозили лікаря", - зазначає Оксана Черненко, заступниця начальника Управління охорони здоров'я Миколаївської області.

"Така можливість в нас розглядається. Але це не просто. Потрібні певні підстави для виділення паливно-мастильних матеріалів із якогось відповідного резерву", - каже Наталія Гайчева, голова Єланецької РДА.

Доки посадовці шукатимуть підстави, люди помиратимуть. Нині в районі 16 тисяч пацієнтів. Уже тиждень вони живуть без медичної допомоги, а лікування собі назначають з інтернету.

Нагадаємо, імунолог розповів, коли українці отримують вакцину від COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.