Догори
Дати відгук

На Миколаївщині через енергетиків у людей погоріла техніка (відео)

Але платити компенсацію комунальники не спішать

2 хв на прочитання25 Січня 2021, 22:32
Поділитись:

Жителі села Бандурка Миколаївської області вже майже місяць не можуть отримати від обленерго відшкодування збитків. Перед Новим роком уночі спалахнув сільський трансформатор. Через стрибок напруги в будинках, що від нього живляться, вмить перегоріла вся побутова техніка. Повідомляє "ТСН".

Так, місцева жителька Людмила каже, що за одну ніч втратила всю побутову техніку, яку родина купувала роками. Все перегоріло, коли спалахнув сільський трансформатор. О третій ночі у хаті стало світло, як вдень.
Сергій Барбунов, який живе біля трансформатора, розповів, що полум'я ледь не перекинулось на його хату. Від стрибка напруги в людей навіть вигоріли лічильники. Постраждали два десятки будинків.

Обленерго лиш замінило трансформатор, а людям — згорілі лічильники. Та й ті без жодних документів.Список згорілої техніки люди відправили до обленерго. Утім, звідти вислали список документів, які люди мають надати, аби отримати відшкодування. Зібрати його – нереально, кажуть селяни. Адже саме постраждалі, на думку обленерго, мають представити доказ, що був стрибок напруги.

А ще в обленерго вимагають, щоб на всіх паспортах на техніку стояло прізвище власника. Юристи називають таку вимогу — порушенням.

"Ми, як громадяни, як споживачі, платимо гроші, щоб нам безпечно подавався цей товар. Якщо внаслідок цього сталось будь-яка подія, вони зобов'язані відшкодувати в повному обсязі", - пояснює юрист Вадим Дудченко.

В обленерго коментувати ситуацію відмовляються. Люди власним коштом поремонтували найнеобхіднішу техніку – опалювальні котли та холодильники. На решту не мають грошей. Тепер бояться, що техніка горітиме знову. Адже на заміненому трансформаторі вже також була аварія.

Раніше ми розповідали, що у Миколаєві комунальники дурять містян — в оселі постачають помаранчевий газ, який не гріє (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго