Догори
Дати відгук

На Київщині розграбували лісгосп: з «Урочища Унава» вивели майже 1 тис га

Відібраний ліс знаходиться в 1 км від Фастова

1 хв на прочитання29 Травня 2021, 13:11
На Київщині розграбували лісгосп: з «Урочища Унава» вивели майже 1 тис га На Київщині розграбували лісгосп: з «Урочища Унава» вивели майже 1 тис га
Поділитись:

У Фастівському  лісгоспі Київської області відібрали   в приватну власність 1000 га лісу, при цьому 777 га лісу-це територія лісового заказника загальнодержавного значення «Урочище Унава». Решта 267 га лісу-це експлуатаційні леса, якими  Фастівський лісгосп володів з 1950 р і до цього дня.

Як повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ),  кілька   тижнів тому лісгосп  піддався атаці рейдерів, які за допомогою незаконних документів та за сприяння Фастівського відділу Госгеокадастра  спромоглися провести угоду.

Екологи зазначають, що відібраний ліс знаходиться в 1 км від Фастова, поруч річка Унава, до лісу веде хороша дорога, тому все говорить про те, що найближчим часом тут почнеться продаж ділянок під котеджі.

«Сам заказник «Урочище Унава» дуже цінний як один з найбільших лісових заказників області, його площа майже 1 тис. га, і охороняє він місця зростання червонокнижних рослин— сну розкритого і гніздівлі звичайної. Тепер з нього бандитським розчерком пера «вийняли» майже чотири п'ятих території,» — заявляють у КЕКЦ.

Також ідеться про те, що Фастівський лісгосп в Київській області один з двох лісгоспів, який має державний акт на володіння всіма своїми лісами. Інші лісгоспи Київщини такі акти мають не на всю свою територію.

До слова, екологи закликають Зеленського врятувати Бузький Ґард від затоплення.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко