Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • На Карибах через величезне виверження вулкану людям нема чим дихати (відео)

На Карибах через величезне виверження вулкану людям нема чим дихати (відео)

Місцеві мешканці намагаються не виходити на вулицю.

2 хв на прочитання14 Квітня 2021, 11:25
Фото Reuters. На Карибах через величезне виверження вулкану людям нема чим дихати Фото Reuters. На Карибах через величезне виверження вулкану людям нема чим дихати
Поділитись:

На Карибських островах, а саме на острові Сент-Вінсент, відбувається одне з найбільших вивержень вулкану на планеті з початку ХХІ сторіччя. Там от-от вибухне стародавній вулкан Суфрієр. На щастя, природне лихо досі не викликало жодної людської смерті. Приблизно третина острова закрита для відвідування, з населених пунктів, найближчих до місця катастрофи, евакуювали приблизно 16 тисяч людей. Повітряний простір також залишається закритим, у деяких містечках виникають перебої з електро- і водопостачанням. Про це повідомляє Reuters.

Деякі люди намагаються не виходити на вулицю, оскільки попіл перетворюється під дощем на щось схоже на цемент, що ускладнює ходьбу або водіння.

«У нас багато попелу та через це іноді важко дихати, — розповідає 19-річна Арія Скотт, студентка. — Я не виходжу на вулицю, тому що не хочу ризикувати».

На сьогодні найпотужніший вибух на вулкані стався 13 квітня. Ерусцилла Джозеф, директор Центру сейсмічних досліджень університету Вест-Індії, попередила, що виверження може спричинити селі, оскільки попіл потрапить у річки.

«Ми очікуємо, що найближчими днями або тижнями відбудеться більше вибухів», — говорить вона.

Довідка. Суфрієр — один із найбільш стародавніх вулканів у Вест-Індії. Його вік становить приблизно 60 млн років. Він розташований у північній частині острова Сент-Вінсент, що у Карибському морі. За нашу еру він вивергався як мінімум 160 разів. Виверження призводили до значного збитку, особливо у сільському господарстві, і були однією з причин переорієнтації економіки із сільського господарства, як основної галузі, на туристичну сферу.

Тим часом у Києві на волю випустили врятованих червонокнижних кажанів (відео, фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.