Догори
Дати відгук

На Херсонщині пастор церкви утримував у рабстві десятки людей

Алко- та наркозалежних громадян заманили нібито на курс лікування.

2 хв на прочитання19 Травня 2021, 18:22
Фото: СБУ Фото: СБУ
Поділитись:

На Херсонщині Служба безпеки України викрила та заблокувала роботу «лікувального закладу», розташованого в одному з міст. У ньому організатори утримували десятки людей із наркотичною та алкогольною залежністю. Про це повідомляє СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що «керівником» закладу є місцевий мешканець — пастор однієї з церков. За наявною інформацією, він має сталі зв’язки із «колегою», який мешкає на території тимчасово анексованого Криму.

Пастор разом зі своїм спільником заманював алко- та наркозалежних громадян нібито на курс лікування та реабілітації. Замість медичної та психологічної терапії пацієнти безкоштовно працювали на організаторів. Встановлено, що у так званому реабілітаційному центрі перебувало до 80 осіб з інших регіонів України, у тому числі з тимчасово анексованого Криму.

«Пацієнтів» залучали до господарських робіт на будівництві та по господарству. Керівник церкви мав у місті власний цех із ремонту меблів, де також працювали реабілітанти, виконуючи чимало замовлень. Гроші, отримані за незаконну працю, злочинці привласнювали», — йдеться у повідомленні.

Під час обшуків на території «реабілітаційного центру» правоохоронці вилучили:

  • документацію на осіб, які проходили «лікування»;
  • списки «хворих»;
  • бланки центру;
  • інші докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Цією статтею передбачено позбавлення волі на строк до 12 років.

Розкрили злочин співробітники Управління СБУ в Херсонській області спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Нагадаємо, що на Харківщині дев'ятьох людей тримали у трудовому рабстві.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.