Догори
Дати відгук

На Херсонщині фермер запустив завод з виробництва кавунового меду (фото)

Тут вироблятимуть тонну меду

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 21:31
Фото - Укрінформ Фото - Укрінформ
Поділитись:

Біля міста Гола Пристань на Херсонщині відкрився чи не перший в Україні мінізавод з виробництва кавунового меду (бекмесу).


Створив його разом із сином-фермером Олександр Долинко. Для цього взяв пільговий кредит під п’ять відсотків річних за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тисяч гривень. Ще й своїх заощаджень у півтори сотні тисяч гривень додав. На обладнання та приміщення, стилізоване під селянську хату, цього вистачило, і підприємство вже працює. Повідомляє "Голос України".


Цьогоріч Олександр Володимирович планує виготовити майже тонну бекмесу. І впевнений, що з його збутом проблем не буде. Адже чи не кожен, хто приїжджає на екохутори у таврійському степу, бажає прихопити з собою баночку запашного кавунового меду. Окрім того, ведуться перемовини із серйознішим замовником — одна з київських фірм планує купувати та реалізувати через свою мережу в столиці не менше центнера бекмесу. Питання тільки в сертифікації цього смачнючого та корисного продукту, якою Олександр Долинко зараз і займається.

“Технологія виготовлення бекмесу нехитра — випарювання соку. Його ще моя бабуся в селі на домашній кухні робила. Але значні обсяги потребують і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде 25 тонн кавунів. Та головне, що вони згодяться будь-які: і деформовані, і занадто маленькі, які зазвичай залишають на баштані перегнивати після збирання кондиційної ягоди. Тож для фермерів це можливість перетворити відходи на якісний товар, що дасть додатковий прибуток”, — із захопленням розповідає власник мінізавод.

Олександр Долинко зізнається: кавуновий мед у нього на столі щодня. Він буде гарним доповнення у дієту для тих, хто бажає схуднути, завдяки меншій калорійності, ніж у цукру. Та й за діабету другого типу прислужиться як замінник того ж цукру, але треба порадитися із лікарем.

Нагадаємо, на Прикарпатті фермер збирає полуницю 5 місяців поспіль (відео, фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost