Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • На електронному обліку перебуває 95% усієї деревини, яку заготовляють лісгоспи в Україні - Заблоцький

На електронному обліку перебуває 95% усієї деревини, яку заготовляють лісгоспи в Україні - Заблоцький

На даний час до електронного обліку деревини підключено 526 постійних лісокористувачів

2 хв на прочитання10 Березня 2020, 18:41
pixabay pixabay
Поділитись:

До електронного обліку деревини підключено 526 постійних лісокористувачів, з яких 341 ‒ державні підприємства, організації та установи, 144 ‒ комунальні підприємства та 41 лісокористувач, що належить до інших організаційно-правових форм господарювання. Таким чином 95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні, перебуває на електронному обліку.

Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook.

За словами чиновника, інші 5% становлять поодинокі комунальні та приватні підприємства, які знаходяться в процесі навчання і підключення до системи електронного обліку. До цього чого часу лише лісгоспи у сфері відання Держлісагентства працювали в системі електронного обліку.

Заблоцький запевняє, що  наразі є чіткі дані про кількість та місце заготовленої деревини, і також про те, хто її заготовляє. Перевіряти законність перевезення деревини мають можливість Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Державна фіскальна служба України, Служба безпеки України та інші державні органи, яким надано доступ до системи електронного обліку деревини.

Як повідомляв GreenPost, раніше голова Держлісагентства Андрій Заблоцький заявив, що  у 2019 році обсяг незаконних рубок лісу зріс майже у сім разів у порівнянні з 2018 роком. За підрахунками Держлісагентства, це завдало близько одного мільярда гривень збитків.

Нагадаємо, 4 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України  було прийнято дві постанови, покликані запровадити «електронний обіг деревини».  Це стосувалося запуску пілотної програми електронних аукціонів з продажу деревини та  запровадження електронного моніторингу внутрішнього споживання деревини.

Пілотний проєкт електронного реєстру заготівлі деревини та рубок лісів було запущено у листопаді 2019 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost